На створення ОСББ виділять 15 мільйонів з міського бюджету

 До 1 липня 2016 року мешканці багатоквартирних будинків Житомира повинні створити ОСББ чи обрати управителя. Якщо ж вони не встигнуть визначитись з формою управління, то будуть позбавлені можливості обирати. Натомість, це рішення прийме міська рада. Про це повідомили житомирянам 26 січня на роз’яснювальному семінарі для старших по будинку щодо переваг створення ОСББ. Наразі про реформи у житлово-комунальній сфері під час зустрічі розповіли старшим по будинкам, які підпорядковуються ВЖРЕПам № 1 та №14.

Традиційні ВЖРЕПи продовжать свою роботу, лише у разі того, якщо мешканці будинку захочуть обрати їх у якості виконавця послуг з обслуговування свого будинку. ВЖРЕПи, роботою яких мешканці незадоволені – ліквідуватимуться. Відповідно, поняття балансоутримання будинків також зникає.

Найприйнятнішим варіантом домоуправління міська влада бачить створення ОСББ. Аргументом на користь об’єднання співвласників вважають те, що кошти мешканців будинку йтимуть на власний рахунок та використовуватимуться виключно на потреби його утримання. Також , у разі такої форми управління мешканці зможуть отримати прибудинкову територію у власність чи оренду.

Наразі у місті створено 81 ОСББ, з них – 14 протягом минулого року. Щоб спонукати житомирян до створення саме ОСББ, влада наголосила, що кошти на капітальний ремонт отримають лише ті будинки, які оберуть саме цю систему управління. Під цю ціль з міського бюджету планують виділити 15 мільйонів. Суму обіцяють коригувати, адже наразі у місті 1300 будинків і незрозуміло скільки саме будинків оберуть варіант створення об’єднання співвласників і які кошти необхідно витратити, щоб відремонтувати кожний з них.

Торік на капітальні ремонти житлового фонду загалом було витрачено понад 22,5 мільйонів гривень, з них – 2,5 мільйонів для будинків, які створили ОСББ.

Нововведення викликали досить гарячу дискусію серед громадськості і доволі багато запитань.

IMG_4330 IMG_4332 IMG_4340 IMG_4380 IMG_4382 IMG_4402 IMG_4412 IMG_4434 IMG_4440 IMG_4444 IMG_4460

«Обговорення було досить жвавим і емоційним. Насправді, це мені дуже сподобалось. Гірше було б, якби плани із запровадженням реформ не викликали б жодної реакції і зацікавлення. Більшість старших по будинках, які були не згодні із нововведенням, це ті, хто призначений виконувати цю роль керівниками ВЖРЕПів. Ці ж керівники і провели так звану, «агітаційну» роботу, переконуючи, що необхідності у створенні ОСББ немає, адже чудово розуміють, яким ризиком це є для ВЖРЕПів, які виконують свою роботу не так, як належно», – прокоментував радник міського голови Юрій Мойсеєв.

Розповідати про систему реформ представникам громади планують щовівторка та щочетверга протягом наступного місяця.

Нагадаємо, Юрій Мойсеєв у інтерв’ю розповів про реформи у житлово-комунальній сфері та професійних управителів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *