На Житомирщині шукають «професійних батьків», яким платитимуть за вихованя дітей

На Житомирщині шукають «професійних батьків», яким платитимуть за вихованя дітей

Понад 9 тис. грн за місяць оплачує держава.

На Житомирщині шукають «професійних батьків», які можуть брати на виховання до себе додому дітей. Це нова форма виховання дітей – патронатна родина або патронатний вихователь. На кожну дитину держава виплачує соціальну допомогу, а батьки отримують кошти за оплату праці патронатних вихователів. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.

За інформацією служби у справах дітей ОДА, до родини патронатного вихователя може бути влаштовано одночасно кілька дітей віком від народження до 18 років, які є братами або сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини.

“Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців. До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані: новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; підкинуті, знайдені діти; безпритульні діти; діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю; діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження; діти, батьки (або особи, що їх заміняють) яких померли, безвісно відсутні; діти, переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО; інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них”, – йдеться у повідомленні.

Варто зауважити, що фінансування послуг патронату складається з оплати послуги праці патронатного вихователя, а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Так, з 1 липня 2018 року така соціальна допомога становить для дітей віком від 0 до 6 років 3 тис. 118 грн (1559х2), а для дітей віком від 6 до 18 років – 3 тис. 888 грн (1944х2). Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (9 тис. 205 грн). Також установлена система надбавок у розмірі 10% за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної. Таким чином мінімальна сума грошового забезпечення в місяць може складати понад 12 тис. грн. Соціальна допомога на дитину до 6 років  – 3 тис. 118 грн та оплата послуг за патронат над дитиною – 9205 грн.

До слова, кандидат у патронатні вихователі повинен мати відповідне житло (власне, орендоване чи на правах користування), у якому є кімната для дітей.

Довідково: Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя. Патронатним вихователем може бути – повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають у помешканні, уклала договір про надання послуг патронату з відповідним органом опіки та піклування. Основні завдання патронатних вихователів: забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї; соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини; створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю й здоров’ю дитини; підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Більш детальна інформація  за телефоном: (0412) 47-44-07.

Нагадаємо, на Житомирщині подружжя створило дитячий будинок сімейного типу і має вже 21 дитину і 5 онуків. В ОДА обіцяють, що на житло для дітей-сиріт та будинки сімейного типу спрямують понад 22 мільйони гривень.

Leave a Comment