На Житомирщині товариство незаконно орендувало радіоактивно забруднені землі, вартість яких сягає 100 мільйонів гривень

На Житомирщині товариство незаконно орендувало радіоактивно забруднені землі, вартість яких сягає 100 мільйонів гривень

Майже 1 тис. га.

На Житомирщині за втручання прокуратури припинено незаконне користування майже 1 тис. га радіоактивно забруднених земель державної власності вартістю майже 100 млн грн. Про це повідомила прес-служба прокуратури області. 

Мова йде про те, що у травні 2018 року Народицькою селищною радою прийнято неправомірне рішення про надання товариству з обмеженою відповідальністю у користування 1000 га земель сільськогосподарського призначення державної власності ринковою вартістю майже 100 млн грн та укладено відповідний договір.

“Установлено, що під час прийняття такого рішення орган місцевого самоврядування порушив вимоги чинного законодавства та перевищив повноваження, оскільки не наділений правом розпоряджатися категорією радіоактивно забруднених земель державної власності.

Уже після того, як господарським судом Житомирської області по справі було відкрито провадження, відповідачі визнали незаконність своїх дій, припинили користування та повернули земельну ділянку”, – йдеться у повідомленні. 

До слова, відповідно до чинного законодавства, повноваженнями щодо розпорядження радіоактивно забрудненими землями державної власності наділене ГУ Держгеокадастру в області.

Нагадаємо,житомирська міськрада хоче інвентаризувати землі на Мальованці. Жителі Новограда виступають проти продажу землі біля річки.

Leave a Comment