На Житомирщині відновлять кімнату, де Тарас Бульба-Боровець підписав історичний Указ

На Житомирщині відновлять кімнату, де Тарас Бульба-Боровець підписав історичний Указ

До 80-річчя «Олевської республіки».

Цього року Житомирщина і вся Україна відзначатиме ювілей – 80 років «Олевської республіки». Історичний документ про її створення Тарас Бульба-Боровець  підписав у будівлі нинішнього Олевського професійного ліцею, який був штабом Поліської Січі. Історичну кімнату, де відбулась ця подія, плануюють облаштувати у мінімузей. Про це повідомила пресслужба обласної ради.

“Проєкт взявся реалізувати Народний художник України Анатолій Васильович Гайдамака. До ювілею всі роботи мають бути завершені”, – йдеться у повідомленні.

Цього року Всеукраїнський фестиваль «Олевська республіка» та «Стежками Тараса Боровця» відбудеться на Олевщині ювілейний 5-й раз. Дійство буде приурочене до 80-річчя «Олевської республіки» та планується на вересень.

Довідково: Олевська республіка — локальне українське державне утворення на Поліссі з 21 серпня по 15 листопада 1941 року на території Олевського району, який з 20 жовтня 1941 входив до складу Генеральної округи Житомир. У 1940 році наказом керівника уряду УНР Тараса Бульбу офіційно уповноважили відновити національне військо. Вже у 1941 році чисельність УПА «Поліська Січ» сягала 10 000 бійців. У серпні 1941 року, зайшовши в містечко Олевськ, Бульба-Боровець вишикував загони вояків і привселюдно з військом склав присягу на вірність Україні. Освятивши українські прапори сформованих загонів, їхню зброю, з піднятою шаблею над головою він урочисто проголосив: «звідси розпочнеться визволення України від совітів і всіх її ворогів».

21 серпня 2011 року в місті Олевськ було урочисто відзначено 70-річчя від заснування Олевської республіки. Для увічнення цієї події в центрі міста на вулиці Володимирській було відкрито пам’ятний знак.

Leave a Comment