На Житомирщині тривалентну вакцину від поліомієліту вилучено та подальше її використання заборонено

На Житомирщині тривалентну вакцину від поліомієліту вилучено та подальше її використання заборонено

Оновлена двовалентна ОПВ з’явиться в Україні вже у травні.

З 18 квітня припинено використання тривалентної ОПВ (тОПВ) для щеплень проти поліомієліту. Оновлена двовалентна вакцина зареєстрована в Україні, буде закуплена ЮНІСЕФ та поставлена в Україну вже у травні. Про це повідомила прес-служба облдержадміністрації.

«18 квітня всі залишки тОПВ в кабінетах та пунктах щеплень, складах вакцин було вилучені з холодильників та зберігаються поза «холодового ланцюга». Подальше використання вакцини тОПВ після 18 квітня 2016 заборонено», – йдеться у повідомленні.

Протягом 18-19 квітня вся наявна вакцина тОПВ передається на районний/міський рівень, 20-22 квітня вони передаватимуть до КУ «Обласна база спеціального медичного постачання». А впродовж 22-29 квітня КУ «Обласна база спеціального медичного постачання» передасть усю зібрану вакцину тОПВ до ДП «Укрвакцина МОЗ України».

Припинення використання тОПВ зумовлене вилученням з живої оральної поліомієлітної вакцини ІІ типу вірусу, в якому ВООЗ уже не вбачає загрози.

«З 1999 року проходила моніторингова робота, яка показала, що ІІ тип вірусу поліомієліту не зустрічається в природі. Тому було зроблено висновок, що цей тип ліквідовано, а отже немає сенсу використовувати тривалентну вакцину. Перехід на двовалентну вакцину здійснено на рівні Всеукраїнської організації охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України», – повідомив начальник відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Березовський.

Одночасно з Україною до переходу на двовалентну вакцину від поліомієліту долучилися ще 156 країн світу.

Нагадаємо, за словами заступника Житомирського міського голови, якби цьогоріч відбулася вакцинація мешканців міста проти грипу, наслідків було б менше.

Leave a Comment