На Житомирщині відстріляли понад 1300 диких кабанів, борючись із чумою свиней

На Житомирщині відстріляли понад 1300 диких кабанів, борючись із чумою свиней

Під час проведення депопуляції користувачі мисливських угідь області протягом липня минулого року по лютий нинішнього відстріляли 1300 диких кабанів. Такі дії пов’язані з планом заходів, спрямованих на те, щоб не допустити розповсюдження африканської чуми свиней на території Житомирщини. Про це повідомив перший заступник начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Ільїн на засідання щодо чергового спалаху захворювання.

«На виконання рішень Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії користувачами мисливських угідь області з липня минулого року по лютий нинішнього в ході проведення депопуляції відстріляно понад 1300 голів дикого кабана. Разом з тим, потрібно розуміти, що враховуючи особливості поведінки дикого кабана (це надзвичайно обережна, переважно нічна тварина), добування його потребує багато часу, значних фізичних зусиль і фінансових затрат», – зазначив він.

Нагадаємо, що виявлено, за результатами лабораторних досліджень, у загиблих тварин, знайдених на початку тижня в Радомишльському районі, фахівці підтвердили наявність африканської чуми свиней.

Leave a Comment