На «Житомирводоканалі» кажуть, що у міста «можуть бути проблеми з водопостачанням»

На «Житомирводоканалі» кажуть, що у міста «можуть бути проблеми з водопостачанням»

Через брак води у водосховищах.

Житомир може мати великі проблеми з водопостачанням. Такий низький рівень води у водосховищах простежується вперше. Причина – відсутність опадів та ненаповнюваність річки  Тетерів в осінньо-зимовий період, який виявився теплим. Через суху осінь 2019 року та відсутність метеорологічної зими з морозами, снігом та промерзанням ґрунту не було умов для формування весняної повені на річках після танення снігу. Про це повідомляє пресслужба КП «Житомирводоканал».

«Оптимальний рівень води на водосховищі — близько 4 м. Коли рівень тримається на цій позначці, місто отримує воду цілодобово і з нормальним тиском. Але зараз рівень — 2,7 м, і щодня спадає на 2 см», – цитує пресслужба слова директора підприємства Андрія Нікітіна.

За його словами, підприємство має певний запас води. Однак запасів у водосховищі вже залишилося на лічені дні, і така ситуація з водою найгірша в країні.

За підрахунками комунальників, води місту вистачить на місяць-півтора. Причинами цього Нікітін вважає кліматичні умови та глобальне потепління.

«Працівники водоканалу намагаються підтримати рівень води у водосховищі штучним методом, перекачуючи річку у зворотній бік. Сталевий трубопровід, до якого під’єднані насоси, дає можливість орієнтовно 10 тис куб. м. на добу перекачати річку в зворотній бік. Так з річки Тетерів поповнюється водосховище «Відсічне». Крім того, планують використати запаси   водосховища «Дениші». Якщо ж рівень води впаде до критичної відмітки, у місті можуть ввести погодинну подачу води.

Нагадаємо, що «Житомирводоканал» заплатить понад 200 тис. грн за рекламу. Комунальники передумали відключати воду у Житомирі через коронавірус.

Leave a Comment