Над Житомирською мерією урочисто підняли державний прапор

Над Житомирською мерією урочисто підняли державний прапор

У такий спосіб відзначили 26 річницю прапора над міськрадою.

У Житомирі пройшли урочистості з нагоди 26-ї річниці підняття державного прапора України над Житомирською міською радою. У заході взяв участь перший мер незалежного Житомира Віталій Мельничук.

«Треба було розуміти, як нелегко було це робити тоді, у далекому 1990-му році. Два патріоти з Черняхівського району тоді отримали дві карні справи за підняття прапора над Житомирською обласною радою. І в той нелегкий час знайшлися такі люди, які не побоялися і взяли на себе відповідальність і за майбутнє України і за майбутнє Житомира», — сказав міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Про перебіг подій, які передували підняттю синьо-жовтого прапора над мерією, розповів тодішній міський голова Віталій Мельничук.

«Це була дуже важлива подія. Ви знаєте, якщо воїни входять у фортецю — вони підіймають прапор над фортецею. Іще вуличні бої йдуть, але всі знають, що немає вже сенсу опиратися. І влада, на той час це була спайка КПРС та КДБ, керувала з Москви. Це була єдина страшна система. І ось піднімається синьо-жовтий прапор як символ того, що ця влада, виявляється, не така вже й сильна», — згадує Віталій Мельничук.

Рішення, яке було прийняте 24 травня депутатами Житомирської міської ради, втілили в життя 13 червня. Це було пов’язано із тиском КДБ та комуністичного обкому партії. Флагшток із тризубом, який зробили просто за ніч, стоїть на даху мерії і досі.

«Флагшток із тризубом робили хоч і швидко, але ґрунтовно, розуміли, що він має залишитися на віки, а не на один день», — сказав Віталій Мельничук.

Нагадаємо, що 16 травня обласна та міська влада вшанували пам’ять жертв репресій.

Leave a Comment