«Нафтогаз» запустив на Житомирщині сонячну електростанцію, яка “зароблятиме” понад 153 млн гривень щороку

«Нафтогаз» запустив на Житомирщині сонячну електростанцію, яка “зароблятиме” понад 153 млн гривень щороку

Електростанцію побудували у вересні.

У Чуднові Житомирської області ввели в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 33,313 МВт. Проект реалізувало дочірнє підприємство «Нафтогаз-Енергосервіс» НАК «Нафтогаз України». Про це повідомляє Агробізнес з посиланням на Інтерфакс-Україна.

«Пікова потужність фотоелектричних модулів становить 33,313 МВт, потужність в точці приєднання – 25 МВт», – уточнили у компанії.

Зазначається, що на станції застосовуються монокристалічні фотоелектричні модулі з графеновим покриттям з однією з найвищих у своєму класі потужністю в 430 Вт від ZNSHINE PV-Tech Co., а також стрінгові Інвертори SUN2000-185ktl від Huawei.

Електростанцію побудували у вересні 2020 року. Наразі «Нафтогаз» отримав «зелений» тариф і ліцензію на продаж електроенергії СЕС. Передбачається, що сонячна станції вироблятиме 36,5 тис МВт-год електроенергії у рік і дозволить щорічно заробляти понад 153 млн гривень.

На СЕС використані всі допоміжні елементи обладнання та матеріали українського виробництва.

У листопаді 2018 року «Нафтогаз-Енергосервіс» отримало три земельні ділянки загальною площею 55 га за результатами проведеного земельного аукціону для розміщення СЕС та подальшого укладення договорів оренди з Житомирською ОДА.

У наступному році «Нафтогаз» планує і далі збільшувати потужності сонячної електрогенерації. Також группа оцінює перспективи реалізації проектів з видобутку і транспортування водню.

Нагадаємо,  сонячна електростанція родини селян може забезпечити 20 будинків електроенергією. Стало відомо, скільки грошей отримуватиме Житомир від гідроелектростанції.

Leave a Comment