Наслідки ЧАЕС: жителі області вживають заражені радіацією продукти

З початку року фахівці ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» дослідили понад 2 тис. проб харчових продуктів на вміст радіоцезію-137 у районах, що постраждали від Чорнобильської катастрофи. Перевищення допустимих рівнів вмісту радіоцезію виявлені у 89 пробах. Про це повідомили на офіційному сайті державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

“За дев’ять місяців цього року в районах, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, були досліджені 2 тис. проб харчових продуктів на вміст радіоцезію-137. Перевищення допустимих рівнів його вмісту встановлені у 89 пробах, що становить 4,4% та є середньостатистичним за останні 5 років спостережень. Найбільш забрудненими продуктами є дари лісу. Із 171 досліджених проб перевищення зареєстровані в 62 з них, що становить 36,3%. Відсоток перевищення в області по грибах в межах області становить від 23% в Новоград-Волинському районі, до 66% в Народицькому  районі. Перевищення по дикорослих ягодах складають 8,3% із 84 досліджених проб. Найбільший відсоток перевищення в Коростенькому районі 33,3%. М’ясо з перевищенням державних гігієнічних норм 6.6.1.1-130-2006 зареєстровано в 12,2% досліджених  проб. По Овруцькому району перевищення становить 16,7%, у Малинському районі 13,8% (в 16 раз більше нормативу). Перевищення по молоку зареєстровані в 3,2% досліджених проб (із 248 проб) по області та зокрема становить по районах: Овруцький 18,2%, Олевський 7,6%. Перевищення по лікарській сировині зареєстровані в 20% від досліджених проб”, – йдеться у повідомленні.

Варто зауважити, що у порівнянні з даними  лабораторних  досліджень, які проводились в 90-х роках, рівень забрудненості дикоростучих грибів та ягід зменшився з 50-70% до 30-35%. Це свідчить про поступову стабілізацію ситуації в області з радіаційною обстановкою.

Нагадаємо, концентрація шкідливих речовин у повітрі Житомира перевищує норму. найвищий рівень радіоактивного забруднення атмосферного повітря зафіксований у Коростенському районі. Найнижчий рівень природного гамма-фону – у Новоград-Волинському районі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *