Наступний губернатор Житомирщини стане останнім, – політолог (ВІДЕО)

Наступний губернатор Житомирщини стане останнім, – політолог (ВІДЕО)

Основні претенденти – представники президентської політсили.

Нещодавно голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Машковський пішов у відставку. В області не вщухають обговорення щодо наступної кандидатури на вільне крісло №1. Подейкують, що облдержадміністрацію очолить людина із Вінниці – протеже Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, інші ж кажуть, що місце Машковського займе його заступник Ігор Гундич, який зараз виконує обов’язки голови ОДА.  А житомирський політолог Володимир Піньковський переконаний, що змагання за посаду голови облдержадміністрації стане великою політичною баталією в оточенні БПП «Солідарність». Бо основні гравці та претенденти – представники саме президентської політсили.

«Голова Житомирської ОДА – це один із небагатьох осіб, який склав добровільно свої повноваження. До речі, він доволі довго протримався на своїй посаді – 2,5 роки.  Час його відставки співпадає з початком політичного сезону, бо не за горами виборчі процеси, як на місцевому, так і на всеукраїнському рівнях. Думаю, що в БПП «Солідарність» порахували, що потрібна інша фігура, яка зможе забезпечити результат на виборах. І таку фігуру будуть шукати. Найближчим часом оголосять конкурс на посаду голови облдержадміністрації. Це буде велика політична баталія, зокрема, в оточенні БПП «Солідарність»», – розповів політолог.

За його словами, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман захоче працевлаштувати на місце голови Житомирської ОДА свою довірену особу. Крім того, Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко захоче зберегти свій вплив в області і спробує «протягнути» свою людину. Крім того, повоює за посаду Народний депутат України Борислав Розенблат . Звісно, не для себе, а для своєї довіреної особи. Не останню роль відіграє й голова Адміністрації Президента Райнін. Адже, за словами політолога, управління головами ОДА в преференції саме Адміністрації Президента України. Шанси є й у виконувача обов’язків Ігоря Гундича. Але Піньковський переконаний, що хто б не став новим головою ОДА, він буде останнім на цій посаді.

«Роль обласних адміністрацій зменшується, а їх вплив дуже обмежений. Зростає роль обласних та міських рад, об’єднаних громад. Не потрібно перебільшувати роль голови облдержадміністрації. Вдумайтеся у назву «голова обласної державної адміністрації». Адміністрація має межі – межі приміщення адміністрації, і ті – орендовані. Я б не перебільшував роль та вплив, не робив великої сенсації для області. Йде процес децентралізації. Наступний голова може стати останнім, який закриє цю структуру. І піде не у відставку, а залишить своє місце у зв’язку із її ліквідацію. Часу залишилося – рік-півтора», – підсумував Володимир Піньковський.

Детальніше на відео.

Нагадаємо, екс-губернатор Сергій Машковський розповів, чому пішов із посади та запевнив, що допомагатиме порадами та підказками своїм колишнім колегам. Крім того, він розповів, що відмовився йти у заступники до Зубка.

Leave a Comment