Нацбанк України ввів у грошовий обіг пам’ятну монету «Давній Малин»

У четвер, 28 липня, Національний банк України вводить в обіг пам’ятну монету «Давній Малин» номіналом 5 гривень. Про це повідомила прес-служба банку.

«Присвячена місту Малину, розташованому на берегах річки Ірші, притоки Тетерева, яке, за археологічними даними, має давню історію. У смузі сучасного міста збереглися рештки стародавнього городища, яке виникло на межі VIII – IX ст. як укріплений пункт одного зі східнослов`янських племен, що входили до Древлянського племінного союзу», – йдеться у повідомленні.

Монету виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», 30 тис. штук.

«На аверсі монети розміщено: сувій банкнотного паперу, на якому зображено паперову фабрику, засновану в другій половині XIX ст.; угорі – стилізованого паперового птаха; ліворуч малий Державний Герб України, напис Україна, номінал 5/гривень, рік карбування монети 2016 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч). На реверсі монети в центрі зрізу старого дерева, що символізує древлянські землі, зображено стилізований давній град, праворуч і ліворуч від якого написи «Давній Малин», – поінформували у прес-службі.

Художник – Наталія Фандікова. Скульптори – Володимир Дем’яненко, Анатолій Демяненко.

Пам’ятна монета є дійсним платіжним засобом України та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Нагадаємо, археологи припускають, що Малин старший за свій офіційний вік на ціле століття. Такі результати розкопок озвучив керівник археологічної експедиції, кандидат історичних наук Андрій Петраускас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *