Ніхто з житомирських «шпигунів» протягом останніх трьох років не потрапив за грати

Протягом минулого року працівники слідчого відділу управління СБУ в Житомирській області виявили та зареєстрували 20 кримінальних проваджень за фактами незаконного придбання, збуту спеціальних технічних засобів отримання інформації. Про це «Вголос.zt» повідомили у прокуратурі Житомирської області.

За інформацією виконувача обов’язків начальника відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів Марини Степури, це найбільший показник за останні три роки.

«У 2014 році було зареєстровано 11 кримінальних проваджень, а у 2015 році – 5 кримінальних проваджень вказаної категорії», – повідомила вона.

Варто зауважити, що протягом 2014-2016 років за вчинення правопорушень, передбачених ст.359 КК України, на Житомирщині нікого з осіб не засудили до реального позбавлення волі. До слова, асортимент «шпигунських» гаджетів відеоспостереження та аудіопрослуховування дуже широкий. Найпоширеніший варіант, коли громадяни купують нелегальний товар через мережу Інтернет.

Згідно із законодавством України, спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації застосовуються при проведенні оперативно-розшукової, розвідувальної, контррозвідувальної діяльності, реалізації заходів із боротьби з тероризмом правоохоронними, іншими державними органами, визначеними законом. Замовляти, використовувати СТЗ у випадках, визначених законом, можуть виключно правоохоронні, інші державні органи — суб’єкти оперативно-розшукової діяльності.

Нагадаємо, СБУ оприлюднили запис телефонних розмов житомирянина, якого підозрюють у державній зраді. У Коростенському районі СБУ затримала 5 нелегальних видобувачів бурштину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *