Німеччина та Швейцарія готові вкласти 6 мільйонів євро у розвиток Житомира (ФОТО)

Житомир став одним із чотирьох обласних центрів, в яких уряди Німеччини та Швейцарії за три роки планують втілити проект «Інтегрований розвиток міст в Україні». Його загальний бюджет становитиме 6 млн грн, а підготовчий етап розпочнеться орієнтовно за п’ять тижнів. Про це повідомив директор проекту Німецького товариства міжнародної співпраці GIZ Матіас Брандт 25 січня під час обговорення його реалізації.

«Цей проект включає питання демографії, транспорту, переробки твердих побутових відходів, екології і теплозабезпечення. В Україні буде працювати інтеграційна команда. Ми втілюватимемо чотири проекти під одним дахом – по одному у кожному місті (крім Житомира, містами-партнерами стали також Чернівці, Вінниця та Полтава, – ред.). Це спільний проект урядів України, Німеччини та Швейцарії. Німецька сторона виділяє на його реалізації 4 млн грн, а швейцарська – 2 млн грн», – розповів Матіас Брандт.

Метою проекту є посилення децентралізації та місцевого самоврядування в Україні. При цьому всі важливі рішення повинні прийматися громадою. З іншого боку, німецькі та швейцарські партнери хочуть поділитися з українськими фахівцями досвідом щодо впровадження схожих проектів закордоном.

2501projectmr-05

Загалом, проект включає три компоненти-етапи. Так, після першого, за 12-18 місяців, іноземні партнери мають на меті отримати вже готовий план розвитку міста, розроблений спільно з владою та громадою Житомира.

«Важливо, щоб ініціатива йшла саме від влади і громади Житомира. Ми ж хочемо не лише розповісти, як він готується, а й бачити, як його впроваджують. Ми – в ролі каталізатора. Наша задача – підштовхувати владу і громадськість міст до більшої комунікації», – пояснив Брандт.

Далі – протягом двох наступних років – команда готуватиме детальний план міської мобільності. На цьому етапі можуть бути впровадженні проекти, пов’язані зокрема із розвитком транспортної галузі Житомира. Їх інвестором якраз і виступить швейцарська сторона, вклавши у реалізації 2 млн євро.

«Але це буде лише за два роки. Перед цим запустимо невеличкий показовий пілотний проект з бюджетом у 50 тис. євро. Він матиме стосунок до суспільного простору, зокрема – транспорту. Цей проект ми реалізуємо вже найближчим часом», – уточнив керівник проекту.

Третій же компонент, за його словами, матиме три підтеми: комунікаційна платформа (обмін досвідом між містами-учасниками), «біла книга» (рекомендації до Верховної Ради та Кабінету міністрів України щодо змін законодавства), а також підготовка освітнього курсу, який би дозволив у майбутньому отримати фахівців у цій сфері.

2501projectmr-02

«Реалізацію проекту ми готові розпочати хоч сьогодні, – напівжартома зазначив Матіас Брандт, цілком серйозно уточнивши: – Близько 4-5 тижнів піде на підготовку. Нам треба винайняти офіс, підготувати команду місцевих експертів, розробити загальний план роботи і конкретний план дій включно до вересня. Наразі ми аналізуємо чинні програми, досліджуючи стан справ у місті, потреби. Тут багато роботи з паперами».

Звертаючись до міського голови Сергія Сухомлина, він попросив призначити контактну особу, яка би координувала роботу від Житомира.

«При цьому працівнику буде спеціальна робоча група із представників усіх галузей. Засідання на постійній основі відбуватиметься мінімум раз на місяць. Ми підтримаємо цю групу експертами – як місцевими, так і іноземними. У складі робочої групи будуть також підгрупи більш вузького спрямування – за конкретними галузями», – сказав Брандт.

2501projectmr-01 2501projectmr-03 2501projectmr-04 2501projectmr-07


Автор: Олександр Трохимчук
Фото: Олексій Пехоцький

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *