Облдержадміністрація зняла з себе відповідальність за пам’ятник Небесній Сотні

У четвер, 25 лютого, на початку громадського обговорення пам’ятника Героям Небесної Сотні заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута сказав, що влада знімає відповідальність за цей процес.

Laguta

Досить різні і місцями образливі коментраі почали з’являтися після останнього обговорення вигляду пам’ятника. Я отримав 136 підписів громадських активістів, щоб припинити роботи. Не буду коментувати прізвища людей, які підписуються “майданівцями”. Весь список підписаний Володимиром Івановичем Стельмахом. Отже сьогодні я вам відповідально заявляю, що обласна державна адміністрація, враховуючи той спротив, який викликала у громадськості ідея встановлення саме цього пам’ятника, офіційно заявляє про те, що роботи на цьому місці зі встановлення пам’ятника, зупинені. Сьогодні я офіційно знімаю з себе відповідальність за долю цього проекту. Тому що за два роки, поки ми чекали і обговорювали, ніхто ні з місцевої влади, ні з місцевих депутатів не обурювався відсутністю пам’ятника у Житомирі. Тільки після того, як почалися конкретні роботи і спеціалісти в галузі архітектури прийняли рішення і ми профінансували за рахунок благодійників початок робіт, нам почали вставляти усі можливі палки в колеса”, – сказав Ярослав Лагута.

DSC_0158

Заступник сказав, що громадськість абсолютно вільна у проведенні будь-яких конкурсів і рішень з встановлення пам’ятника Героям Небесній Сотні, які би влаштували найширші верстви громадськості.

За моїм досвідом це рідко призводить до конкретного результата. Але на сьогоднішній день ми не маємо жодного морального права йти всупереч волі громадськості. Від себе особисто хочу сказати, що активно налаштована громадськість врешті-решт перемогла здоровий глузд”, – заявив Лагута.

Після цих слів кілька людей зааплодували, інші почали голосно ставити запитання і вимагати, щоб заступник повернувся до трибуни. Журналістам Ярослав Лагута сказав, що рішення про виділення 400 тис.грн на пам’ятник ще немає, бо сесія обласної ради буде тільки 31 березня. Початкові роботи профінансували на умовах зворотньої фінансової допомоги.

DSC_0135

Можливо, це політична діяльність в останні тижні. Я не розумію, як люди, які знаходяться при владі у місті протягом двох років і не будують пам’ятник, на сесії піднімають питання, аби призупинити будівництво. Значить нам не потрібен пам’ятник”, – додав заступник голови ОДА.

Chernjakhovych

Депутат міської ради від ВО “Свобода” Олександр Черняхович, який на сесії назвав пам’ятник “потворою”, після громадського обговорення сказав, що на сесії вони підняли питання про пам’ятник, бо більше у міськраді немає кому це робити.

В ОДА нам кажуть, що, виявляється, у міськраді був бліц-конкурс, що через виконком це проходило і всі про це знають. Я, депутат міської ради, наша фракція у міській раді та і жоден депутат в міській раді про цю ситуацію з пам’ятником не знає, – сказав Черняхович. – Відбулася ганебна річ. Облдержадміністрація зробила те, що зробила, і умила руки”.

ARUSHANJAN

Громадській активіст Валерій Арушанян сказав, що рішення ОДА – це слабке рішення.

Вони мали би надалі згуртувати людей, можливо, запросити сюди членів жюрі, запитати їх думку, дати можливість з ними поспілкуватися громаді. Можливо, після цього дійшли би до консенсусу. Цей збір підписів проти організувала людина, яка програла у конкурсі на дизайн пам’ятника”, – сказав він.

CHERKASOVA

У той же час начальниця управління архітектури міської ради Євгенія Черкасова сказала, що автори проекта опрацьовували і враховували зауваження і побажання.

Після сьогоднішньої заяви мені важко сказати, що буде завтра. Мабуть, роботи припиняться. Надалі все буде залежати від громадськості, бо вона ж у нас керує процесом. Мені особисто шкода, що припинять розробку саме цього пам’ятника”, – сказала головна архітекторка міста.

Після того, як Ярослав Лагута та деякі активісти вийшли, частина присутніх таки лишилася із намаганням обговорити питання пам’ятника.

DSC_0159 DSC_0161 DSC_0162 DSC_0164 DSC_0168 DSC_0172 DSC_0174 DSC_0175 DSC_0177 DSC_0181

Нагадаємо, що 10 лютого в облдержадміністрації архітектори представили концепцію пам’ятника та вислухали побажання громадськості. Хоч обгворення були неспокійними, консенсус тоді таки знайши. А 24 лютого депутат міської ради Олег Черняхович розкритикував зовнішній вигляд майбутнього пам’ятника, а депутатка Любов Цимбалюк засудила те, що обласна влада своє рішення не погодила з громадою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *