Облрада попросить Держгеонадра скасувати дозволи на бурштин

Житомирська обласна рада 4 квітня звернеться до Державної служби геології та надр України щодо скасування дозволів на видобуток бурштину трьом компаніям. Проект відповідного рішення оприлюднений на сайті органу місцевого самоврядування.

«В обласну раду надійшов лист Міністерства екології та природних ресурсів України, в якому надано інформацію  Державної служби геології та надр України про видані у 2016 році спеціальні дозволи на користування надрами у Житомирській області, а саме: товариству з обмеженою відповідальністю «РайтСолюшн», товариству з обмеженою відповідальністю «Амбер Холдинг» та товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія «Надра Галичини», – йдеться у документі.

Разом із тим, зазначають в обласній раді, депутати не погодили дозволи згаданим компаніям на останній сесії. Всупереч цьому, документи були видані без їхньої згоди. Згадані компанії отримали шість дозволів.

Всі три компанії зареєстровані у районах області. Власник ТОВ «Райт Солюшн» – гонконгська компанія. А її керівником є депутат Олевської міської ради від «Свободи» Віктор Коц.

Дві інші компанії мають одне і те ж коріння. За ними стоять аж три компанії – з Гонконгу, Кіпру та Белізу. Кінцевим власником «Амбер Холдинг» та «Надра Галичини» є громадянин Казахстану Нікіта Харченко. Об’єднує їх також один власник. У обох випадках це Олег Шипанюк.

Нагадаємо, що депутати Верховної Ради не підтримали закон, який мав упорядкувати видобуток бурштину. Олевчани 17 березня перекрили дорогу Київ – Чоп, вимагаючи від влади визначитися щодо бурштину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *