Оброблені артефакти із Замкової гори незабаром передадуть обласному краєзнавчому музею

Археологи провели камеральну обробку матеріалів, які знайшли під час розкопок на Замковій горі у Житомирі. Роботи проходили на базі відділу досліджень обласного краєзнавчого музею. Оброблені артефакти згодом будуть передані до фондів Житомирського обласного краєзнавчого музею. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook  директор краєзнавчого музею з посиланням на старшого наукового співробітника музею, археолога Олександра Тарабукіна.

«На початку було вирішено ряд організаційних питань, зокрема, підготовлене місце для обробки матеріалів, закуплені щіточки, відра наповнені чистою теплою водою. Далі розпочався процес очистки и миття артефактів. До камеральних робіт крім науковців Інституту археології долучилися й наукові співробітники музею О. О. Тарабукін та В. Л. Денисюк. Цікаво спостерігати, як предмети після очистки багатовікового пилу і бруду набирають виразних обрисів, стають яскравішими, проявляються фактура, колір, елементи декору та орнаментації тощо», – йдеться у повідомленні.

Після миття, знахідки розклали для просушування на спеціальних щитах: спочатку 1-й шурф, потім 2-й, 3-й і так далі. Потім відібрали найбільш показові артефакти і розподілили у межах комплексу по групах, відповідно до матеріалу, з якого вони виготовлені: глина, скло, метал, кістка тощо. Паралельно проводилася робота з первинної реставрації окремих артефактів, переважно керамічних виробів. На останньому етапі відібрані артефакти за відповідною системою розклали у хронологічній послідовності і підготували для шифрування.

Активну допомогу в шифруванні знахідок надавали старший викладач Марина Хададова і студенти четвертого курсу групи № 42 історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка Зоряна Козак та Дар’я Костриця.

Нагадаємо, На Великій Бердичівській знайшли ще одне підземелля. В обласному літературному музеї представили бальзаківські афіші, надруковані у Франції.

Автор фото: зі сторінки у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *