Обираємо телевізор: деталі, на які варто звернути увагу

Коли рідкокристалічні телевізори почали тільки з’являтися, плаский екран вже вважався досягненням і на параметри мало хто звертав увагу. А тепер: роздільна здатність, діагональ, частота оновлення, контрастність, яскравість… Цей список можна продовжувати ще довго, але головним параметром все ж таки залишається роздільна здатність. Про те, як не помилитися з вибором при купівлі телевізору – читайте в статті.

Що таке роздільна здатність

Зображення на екрані складається з декількох тисяч різнокольорових «точок» – пікселів. Один піксель відповідає одному кольору, а це означає, що чим більше пікселів, тим краще і плавніше будуть переходи лінії на екрані, відповідно і зображення буде виглядати детальніше і красивіше. Таким чином, роздільна здатність 1920×1080 (Full HD) – це 1920 ліній з пікселів по вертикалі та 1080 по горизонталі.

Яка буває роздільна здатність у телевізорів

Одними з найбільш розповсюджених дисплеїв сьогодні є ті, що мають роздільну здатність Full HD. Вона, безумовно, підійде більшості користувачам для відтворення різноманітного контенту: фільмів, телепередач, роликів тощо. Однак доволі високу популярність на ринку техніки набирає 4k телевізор (3840х2160 пікселів).

Тому зазвичай, при купівлі, у користувачі постають перед складним вибором: Full HD чи передова нині технологія 4К?

Якщо 5 років тому, контенту на 4К майже не існувало і, відповідно, потреба в такому телевізорі не була актуальною. Відтепер контенту більш ніж достатньо. Топові сервіси, на кшталт Netflix, починають стандартизувати роздільну здатність 4К. Крім того, цей формат підтримують сучасні ігрові консолі, серед яких – PlayStation 4 Pro і PlayStation 5.

Телевізори 8K Ultra HD (7680х4320) тільки починаються з’являтися і є занадто коштовними. Імовірно, через 3-4 роки вони почнуть входити в наше життя, але поки така роздільна здатність є незатребуваною, адже контенту у 8К практично немає.

Вибір діагоналі з урахуванням відстані від глядача до екрана

Перед тим як вирушати в магазин за новим телевізором, ви маєте визначитися, в якій кімнаті і в якому конкретно місці він буде стояти. Очевидно, що величезна плазмова панель навряд чи впишеться в маленьку кімнату і вже точно не принесе ніякого задоволення.

Чим більше діагональ телевізора, тим більша і відстань, на якій його комфортно дивитися. Для екранів Full HD і 4K оптимальною відстанню від глядача до екрана є три-чотири діагоналі, в цьому випадку і очі не напружуються, і можна спокійно сприймати зображення без будь-яких втрат в якості.

Про всяк випадок нагадаємо, що діагональ телевізійного екрана вимірюється в дюймах, а дюйм дорівнює 2,54 см. Отже, телевізор з форматом Full HD та з діагоналлю 55 дюймів найкраще дивитися на відстані 2,5-3 метрів. А ось телевізор форматом 4k можна встановити на відстані 1,8 м.

Якщо ж ви маєте намір придбати велику модель з 70 або навіть 80-дюймовим екраном, то приготуйтеся до того, що відстань до нього має бути ніяк не менше п’яти-шести метрів.

Уже завдяки цим знанням, ви зможете придбати телевізор з якісною картинкою і під свої потреби. Для більш якісного розуміння, ознайомтеся ще з частотою оновлення екрану, яскравістю та контрастністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *