Офіційне оформлення оренди квартири у Львові в Україні

Львів – мальовниче місто України щорічно відвідує понад мільйон гостей для знайомства з визначними пам’ятками, навчання або пошуку роботи. При цьому всім потрібно десь переночувати. З огляду на те, що вартість готельного номера по кишені не кожному українцю багато хто намагається орендувати квартиру безпосередньо у власника. Але далеко не всі знають, що співпрацю обов’язково потрібно підтверджувати письмовим договором. Такий документ зображає всі важливі умови для орендаря та орендодавця. Це двостороння угода що дозволяє уникнути конфліктних ситуацій у майбутньому.

Інформація що міститься в договорі

Офіційна орендна угода має містити важливі пункти що дозволяють визнати документ юридично дійсним. Відповідно до чинного житлового кодексу контракт повинен показувати наступну інформацію:

  • підстава, яка послужила приводом для складання письмового договору між сторонами угоди;
  • щомісячна орендна ставка, термін, та умови її перегляду;
  • опис стану майна, що знаходиться в житлових приміщеннях, переданих у тимчасове користування;
  • амортизаційні внески та умови їх використання або повернення;
  • нюанси проведення поточних і капітальних ремонтів;
  • умови викупу житлоплощі за попередньою домовленістю з власником;
  • важливі для сторін угоди доповнення.

Сьогодні безпечна та вигідна оренда квартир у Львові доступна на DOM.RIA. Це обумовлено тим, що тут працює програма перевіреного житла. Спеціально підготовлений інспектор, озброївшись панорамною камерою виїжджає на об’єкт для документації та фіксації стану приміщень. DOM.RIA за час роботи вдалося вибитися в лідери на ринку оренди житлової нерухомості в Україні. Це стало можливим завдяки актуальній і перевіреній інформації доступній всім жителям країни.

Вартість оренди та інші нюанси

Важливим доповненням до основного договору є опис меблів, техніки та інших предметів, що знаходяться у квартирі та передаються у тимчасове володіння. Залежно від ситуації можна скласти окремий акт або додати інформацію в основну угоду. Документ дозволяє уникнути необґрунтованих претензій з боку власника житла або відшкодування збитків, завданих майну тимчасовими мешканцями.

Оренда квартири у Львові має на увазі залучення грошових коштів. При цьому важливо вказати дану інформацію в основному договорі. Обов’язкова наявність пунктів про порядок і час внесення щомісячних платежів. Крім цього, вказується:

  • валюта, яка використовується для оплати найму квартири;
  • точне число погашення чергового платежу по оренді;
  • форма розрахунків — в грошовому або натуральному еквіваленті.

У більшості випадків орендар оплачує проживання готівкою або переказом на банківську карту. Обов’язково вказати в угоді можливість перегляду розміру орендної плати за домовленістю сторін.

Оплата послуг комунального характеру

У документі, який підтверджує співпрацю наймача і власника житла обов’язково прописується оплата послуг, що надаються комунальними службами. За домовленістю між сторонами угоди комунальні платежі включаються в орендну ставку або розраховуються тарифами що існують відповідно до споживаних обсягів енергоресурсів. Перший варіант передбачає що послуги, оплачує власник житла. У другому випадку орендар знімає показання лічильників і самостійно проводить платежі. При цьому під час заселення важливо зафіксувати показання лічильників води, світла і газу якщо вони є. Це дозволить не платити за спожиті ресурси попередніми квартирантами.

Права та обов’язки сторін

Якщо орендар регулярно порушує умови договору, і не вносить платежі протягом трьох місяців власник нерухомості може:

  • Ініціювати припинення подальшої співпраці. Несплата оренди є грубим порушенням, яке дозволяє розірвати контракт в односторонньому порядку.
  • Запросити компенсацію за весь термін прострочення. Також передбачається відсоток за кожен день несплати. Зазвичай він становить 3% від боргу.

Своєю чергою орендар також має право розірвати співпрацю та просити компенсацію якщо орендодавцем не забезпечуються умови життя що вказані в основному договорі.

Проведення поточних і капітальних ремонтів

У більшості випадків капітальними ремонтами займається власник нерухомості. У разі поточних заходів вони можуть проводитися орендарями. Якщо власник житла не підтримує квартиру в нормальному стані через що погіршуються умови проживання наймач може:

  • провести самостійний ремонт в рахунок наступної оплати за проживання в орендованій квартирі;
  • припинити подальшу співпрацю і наполягати на відшкодуванні збитків.

Час співпраці зацікавлених сторін заздалегідь обмовляється між власником житла і квартиронаймачем. У разі відсутності даного пункту в договорі останній вважається дійсним протягом 5 років. При цьому тривала співпраця передбачає реєстрацію документа у нотаріуса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *