Палео дієта для психічного здоров’я

Палео дієта для психічного здоров’я

Це зміна способу життя.

Ваш мозок – один з найважливіших органів у всьому організмі. Оскільки він працює цілодобово, він також вимагає постійного постачання якісного пального. Паливо, яке живить ваш мозок, надходить з вашого раціону та продуктів, які ви споживаєте. Ось чому так важливо отримувати в раціоні високоякісні та жирні продукти, щоб забезпечити ваш мозок належним паливом, яке він потребує для оптимальної роботи. Якісна їжа, яка містить багато вітамінів, мінералів та антиоксидантів, допоможе захистити мозок від підвищеного рівня стресу, який може пошкодити клітини мозку. Зрештою, було доведено, що підвищення рівня стресу та хронічний стрес можуть відігравати вирішальну роль у поганій роботі мозку.

Загальна ефективність вашого мозку може бути пов’язана з різними факторами. Хоча вік може відігравати невід’ємну роль у тому, наскільки добре працює ваш мозок, настільки ж може впливати і ваша дієта. Насправді, ваша дієта може грати одну з найбільших ролей у тому, наскільки добре ваш мозок здатний функціонувати. Саме тому чимало людей страждають від поганої загальної роботи мозку через неадекватність звичної нам дієти. Саме тут варто звернути увагу на палео дієту. Дієта та спосіб життя палео заохочують споживання цільних продуктів, які є жирними. Таким чином, палео пропонує раціон, багатий здоровими жирами, які виявили свою ефективність у захисті мозку від потенційного запалення.

Згідно з деякими недавніми дослідженнями, багато професійних і навіть аматорських гравців у покер перейшли на дієту палео і, таким чином, досягли дуже позитивних результатів, що приносить не тільки поліпшення здоров’я, але, перш за все, стабільний рівень енергії та знижує рівень стресу. Дієта в стилі палео може покращити ваше фізичне здоров’я, але як це може принести користь вашому мозку? Однією з найбільш значущих переваг, яку ви зможете отримати від включення дієти та способу життя палео, є можливість кращого регулювання настрою. Оскільки серотонін відіграє таку критичну роль у коливаннях настрою, збереження стабільності на цьому фронті може допомогти вам зберегти настрій. А вміння підтримувати настрій на певному рівні пояснює причину, через яку так багато професійних гравців в покер обирають цю дієту. Їм завжди необхідно зосереджуватися на своїх стратегічних навичках і не засмучуватися через погану роздачу або попередні помилки.

Оскільки серотонін відіграє таку критичну роль у коливаннях настрою, збереження стабільності на цьому фронті може допомогти вам зберегти настрій. 95% серотоніну, який виробляється у організмі, виробляється у шлунково-кишковому тракті. Через це продукти, які ви споживаєте, можуть грати невід’ємну роль у підтримці ваших емоцій. Одна з найбільших причин, що негативно впливає на рівень настрою, – це нестача хороших бактерій у кишечнику та неможливість засвоїти достатню кількість поживних речовин з їжі, яку ви споживаєте. Оскільки більшість людей споживають продукти, в яких не вистачає цільної їжі, щільної з поживними речовинами, ризик розвитку депресії зростає.

Ще одна важлива причина, яка допоможе вам досягти оптимальної розумової працездатності дотримуючись дієти палео – це те, що у вас буде набагато більше енергії для роботи. Ви не тільки матимете значну кількість енергії для підживлення свого мозку, тому що будете споживати більш значущі калорії, а й тому, що будете їсти продукти, що живлять природним чином. Існують різні продукти, що підсилюють енергію, які рекомендується вживати регулярно, дотримуючись дієти та способу життя палео. Серед них – авокадо, яйця, печінка, горіхи тощо. Кожен з цих продуктів містить здорові жири, які можуть захистити ваш мозок від окислювального стресу та підвищити силу мозку.

Оскільки дієта палео – це, по суті, зміна способу життя, вона спонукає бути активним та займатися фізичними вправами. Доведено, що фізичні вправи можуть принести негайну когнітивну користь як для молоді, так і для людей похилого віку. Отже, ви зможете досягти багатьох пізнавальних здобутків, включивши палео у своє повсякденне життя.

Якщо ви зараз споживаєте типову сучасну дієту з високим вмістом зерна, бобових, молочних продуктів і перероблених продуктів, і у вас є проблеми з настроєм, концентрацією, енергією, сном або стресом, ви зобов’язані спробувати раціон, заснований на цільних та необроблених продуктах, хоча б протягом місяця, щоб побачити, чи допоможе зміна дієти та стилю життя справитися з цими проблемами. Крім того, варто остерігатися таких «здорових» на перший погляд продуктів та інгредієнтів як кокосовий цукор, ізолят сироваткового білка та концентрати фруктового соку. Порівняно з більшістю сучасних дієт, дієта в стилі палео містить більше біодоступних поживних речовин і набагато менше антиелементів, а тому є більш корисною для мозку.

Leave a Comment