Паспорт у вигляді пластикової картки можуть отримати всі бажаючі

Паспорт у вигляді пластикової картки можуть отримати всі бажаючі

 Але є певні обмеження.

Оформити паспорт у вигляді пластикової картки раніше могли ті, хто отримує його вперше. Відтепер, зробити це можуть усі бажаючі. Проте, Уряду довелось встановити певні обмеження. Про це повідомили в УДМС України в Житомирській області з посиланням на інформацію начальника відомства Олександра Радька.

«Зокрема, з метою уникнення ажіотажу навколо оформлення нових паспортів, прийнято рішення щодо оформлення паспорта-картки лише у певних випадках. Відповідно до нових правил, паспорт картка оформлюватиметься як перший паспорт з 14 років, а також особам, які змінили прізвище, втратили паспорт, або звертаються для вклеювання фотокартки по досягненню 25- та 45-ти річного віку», – йдеться у повідомленні.

У Міграційній службі підкреслили, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії. Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, а за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір. Вартість цього збору при оформленні не пізніше, ніж через 20 робочих днів – 279 гривень, а при оформленні не пізніше, ніж через 10 робочих днів – 366 гривень. При цьому, місцеві громади наділені повноваженнями щодо часткового або повного звільнення від оплати вартості послуги для окремих категорій осіб.

За словами Олександра Сергійовича, на сьогоднішній день у Житомирській області відповідну апаратуру для оформлення паспортів громадянина України у вигляді id-картки мають лише 9 підрозділів, а саме: Управління ДМС в області, Богунський та Корольовський районні відділи в м. Житомирі, Бердичівський, Коростенський, Новоград-Волинський, Малинський, Коростишівський, Ємільчинський та Попільнянський районні сектори. Очікується, що до кінця року необхідне обладнання встановити і у інших підрозділах міграційної служби області.

Нагадаємо, що жителі області з жовтня  отримують паспорти лише у формі id-карток. Вже більше п’яти тисяч біометричних паспортів отримали на Житомирщині.

Leave a Comment