Перевізники хочуть підняти вартість проїзду у маршрутках до шести гривень

Перевізники хочуть підняти вартість проїзду у маршрутках до шести гривень

Одним преференції – іншим вимоги.

Житомиряни можуть очікувати підняття тарифів на проїзд у міському електротранспорті. Перевізники теж хочуть підняти вартість квитка на проїзд у маршрутках. Про це “Вголос.zt” розповів заступник міського голови Дмитро Ткачук.

Обгрунтував таке рішенння профільний заступник не лише підняттям тарифів на електроенергію, але й спробою зекономити кошти міського бюджету. Адже ЖТТУ є дотаційним підприємством на яке щороку виділяють чималі кошти з бюджету. А підвищення тарифів дозволить трамвайно-тролейбусному управлінню стабільно працювати без дотацій.

Вартість проїзду в електротранспорті збільшиться, в першу чергу, у зв’язку із збільшенням тарифу на електроенергію. Зараз усі ці документи на розгляді в департаменті економічного розвитку. ТТУ з початку року дотується з міського бюджету. Тому або ми збільшуємо суми дотацій на різницю цих тарифів, або підвищуємо вартість проїзду. Оптимальна вартість проїзду не більше 3 грн. Тобто вище цієї цифри вартість ніхто піднімати не збирається”, – пояснив Ткачук.

Підняття тарифів на проїзд вимагають і місцеві перевізники. Проте щодо цього позиція міської влади є незмінною. Без якісного надання послуг з перевезення – жодного підняття вартості проїзду не буде. Навіть, якщо місто піде на підняття ціни проїзду в маршрутках, натомість вимагатиме у перевізників перепідписання договорів з інвестиційною складовою та оновленням рухомого складу. Інших варіантів профільний заступник міського голови не розглядає.

Ті цифри, які декларують перевізники, варіюються в діапазоні від 4 до 6 гривень. До ряду цих пропозицій і розрахунків є сьогодні зауваження. Особливо щодо доказовості таких витрат. Ряд цих пропозицій є лише декларативними бажаннями, без жодних документальних підтвердженнь. Кірм того, немає жодних даних про обсяги перевезень. По вже проаналізованим пропозиціям ми надамо зауваження перевізникам. Якщо вони зможуть обгрунтувати свої пропозиції – діалог буде відбуватися“, – сказав Дмитро Ткачук.

Нагадаємо, що через порушення графіків руху та санітарних або технічних норм Управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради в односторонньому порядку розриває угоди з двома перевізниками на маршрути №№ 2, 26, 3 і 50.

Leave a Comment