Підприємця, який торгував іграшками зі свинцем, оштрафували і зобов’язали знищити їх

Підприємця, який торгував іграшками зі свинцем, оштрафували і зобов’язали знищити їх

Брязкальце «Корова» виявилося небезпечним.

Фахівці управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області перевірили дитячі іграшки: підприємця, у якого знайшли товар з перевищенням свинцю, оштрафували та зобов’язали знищити його. Про це повідомила прес-служба головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

У ході перевірки у фізичної особи – підприємця відібрали зразки продукції для проведення  лабораторних випробувань в  ДП «Укрметртестстандарт», що у Києві: «Герої» my LITTLE  PONY, артикул: 16661,  дата виготовлення: 2017 рік, штрихкод: 6904666646753, імпортер – відсутній; брязкальце «Корова», артикул: 8815 А, дата виготовлення: 01.2018р.,штрих код: 6920107099810, імпортер – відсутній; «Пістони», артикул: TZA-AIR-004A, дата виготовлення: 2017 рік, штрих код: 6903168494015, виробник та імпортер – відсутні. Іграшки потрапили на відбір зразків тому, що не відповідали вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого ПКМУ від 28.02.2018р. № 151.,  не мали відповідного маркування», – йдеться у повідомленні.

В «Укрметртестстандарт» провели випробування вищезазначених іграшок та встановили, що зразки продукції не відповідають вимогам. Зокрема, у  дитячій  іграшці брязкальце «Корова» масова частка свинцю склала 105000 мг/кг., а згідно вимог нормативних документів не більше 1000 мг/кг. Це становить високий рівень загрози. Інші  іграшки: «Герої» my LITTLE  PONY та «Пістони» не відповідають вимогам за показником маркування.

«Свинець спричиняє токсичну дію практично на всі органи та системи організму людини. Він токсичніший для дітей, ніж для дорослих,  є кумулятивною отрутою і в малих дозах проявляє неспецифічну дію. Це призводить до безсимптомного накопичення змін в органах і тканинах.

Свинець токсично впливає на органи кровотворення, вражає центральну та периферичну нервові системи, шлунково-кишковий тракт, серцево-судинну та імунну системи. Має негативну дію на печінку, нирки, порушує обмінні процеси, зокрема синтез білка. Тривалий контакт зі сполуками свинцю призводить до зростання артеріального тиску та збільшує ризик виникнення артеріальної гіпертензії й серцево-судинної патології. Хронічний вплив свинцю веде до ураження еластичного каркаса судин та розвитку розшарувань аорти і її аневризми. Накопичення свинцю у стінках судин та еритроцитах веде до їх ламкості та зниження осмотичної резистентності», – додали у прес-службі.

Розповсюджувачу дитячої іграшки брязкальце «Корова» видали рішення про заборону надання продукції на ринку та зобов’язали знищити всі одиниці відповідної продукції.

У термін передбачений законодавством, шляхом перерахування коштів до Державного бюджету суб’єктом господарювання відшкодовано витрати пов’язані з проведенням експертизи у сумі 11 тис.  948 грн 74 коп. Окрім того, згідно статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» за розповсюдження продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, застосовано штрафні санкції у розмірі –  25 тис. 500 грн.

Нагадаємо, у Житомирі оштрафували підприємця, який торгував іграшками з «серйозним рівнем загрози». Як обрати безпечну іграшку і який товар не купувати розповіли житомирські фахівці.

Leave a Comment