Подіям у Держгеокадастрі області має дати оцінку поліція, прокуратура та СБУ, – Лабунська

Подіям у Держгеокадастрі області має дати оцінку поліція, прокуратура та СБУ, – Лабунська

В обласній раді розглянули ситуацію із захопленням Держгеокадастру області.

Правоохоронні органи мають дати оцінку подіям, які 12 травня відбувалися в обласному управлінні Держгеокадастру. В цьому переконана голова Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська.

«Ніхто з правоохоронних органів не втрутився у ситуацію, яка сталася 12 травня. Фактично відбулося захоплення державної установи громадською організацією. В угоді, яку регіональний Держгеокадастр підписав із ГО «Золоті леви Чорної сотні», є цікавий пункт про те, що дана структура, забезпечуючи охорону приміщення, не несе відповідальності за збереження документів. А це – найцінніше, що є у будівлі Головного управління Держгеокадастру Житомирської області», – стверджують представники учасників АТО, які виганяли згадану громадську організацію із приміщення державної установи.

Голова обласної ради Анжеліка Лабунська та голова облдержадміністрації Сергій Машковський запевнили, що робили все можливе для врегулювання ситуації. Однак на призначення та звільнення керівників регіонального Держгеокадастру – вони не впливають.

«Верховна Рада найближчим часом має прийняти закон, який в межах децентралізації надасть місцевим радам повноваження самостійно розпоряджатися землями. Тож, ймовірноб саме це покликало такі дії. Найперше, що ми маємо зробити, це звернутися до поліції, прокуратури та Служби безпеки України з вимогою розслідувати події, що трапилися у Держгеокадастрі. Крім того, ми маємо найближчим часом клопотати про призначення нового, місцевого, керівника із правом підпису та просити Верховну Раду передати повноваження на місця», – зазначила Анжеліка Лабунська.

Нагадаємо, що 17 травня бійці АТО вигнали з приміщення Держгеокадастру «тітушок», які захопили будівлю.

Leave a Comment