Поліцейські провели обшук на Понінківській фабриці через забруднення річок Случ та Хомора

Поліцейські провели обшук на Понінківській фабриці через забруднення річок Случ та Хомора

Слідство встановлює розміри завданої екосистемі шкоди.

У вівторок, 10 травня слідчими слідчого управління ГУНП в Житомирській області у рамках досудового розслідування проведено обшук на одному з підприємств у смт. Понінки Полонського району Хмельниччини для дослідження факту викидів відходів до річок Случ та Хомора, що призвело до масової загибелі живих організмів у них. Вилучено низку документів та відібрано зразки стоків фабрики. Про це повідомив відділ комунікації ГУНП в Житомирській області.

«Кримінальне провадження було розпочато 15 квітня 2016 року за ч.1 ст. 242 (порушення правил охорони надр) Кримінального кодексу України. У ході першочергових дій було встановлено факти забруднення невідомою речовиною річок Хомора та Случ, що беруть свій початок на Хмельниччині і течуть територією Житомирщини. У Баранівському районі нашої області місцеві жителі повідомили до поліції про масову загибель живих організмів: риби, раків та інших представників річкової фауни», – йдеться у повідомленні.

image004

За інформацією Головного управління Держсанепідслужби та Держекоінспекції у Житомирській області, джерелом забруднення могло бути підприємство у смт Понінки Полонського району Хмельницької області.

Для перевірки цього повідомлення Державною екологічною інспекцією України було доручено провести позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства на фабриці спеціалістами Держекоінспекції у Хмельницькій та Житомирській областях. Проте вказаних фахівців до проведення перевірки не допустили керівники підприємства.

image002

«10 травня слідчими області було проведено санкціонований обшук в адміністративних будівлях та на території фабрики з метою дослідження документів на спеціальне водокористування та схем водопостачання, обліку та звітів про отриману, використану та скинуту воду, накладних та договорів про закупівлю товарів та технологічних карт, сертифікатів речовин, які використовуються на виробництві, наявних експертних висновків про виробничі та стічні води тощо», – розповів заступник начальника ГУНП Житомирщини Олександр Радченко.

Також фахівцями Державної екологічної інспекції в Житомирській області були відібрані проби (зразки) речовини, які скидаються у вигляді виробничих стоків підприємства на очисні споруди.

image006

Досудове розслідування триває. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу або обмеження волі терміном до 5 років. Водночас у рамках досудового розслідування встановлюються розміри завданої екосистемі шкоди.

Нагадаємо, за результатами тестування, вода у річках Случ і Хомора відноситься до IV класу – дуже токсична.

Leave a Comment