Польські фахівці приїхали до Житомира навчати лідерів об’єднаних громад (ФОТО)

Польські фахівці приїхали до Житомира навчати лідерів об’єднаних громад (ФОТО)

Лідери об’єднаних громад вчилися децентралізації на практиці.

У Житомирі стартувала робота семінарів-майстерень «Децентралізація на практиці ІІ». До міста завітала делегація польських експертів-практиків органів місцевого самоврядування, які мають багатий досвід і значні досягнення у сфері управління органами місцевого самоврядування. Вони ділилися своїм досвідом із житомирськими головами об’єднаних громад і працівниками законодавчих і виконавчих органів.

Минулого року цей проект успішно стартував у 10-ти областях України. Цьогоріч підготовка лідерів об’єднаних громад відбудеться також у Вінницькій, Кіровоградській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Київській областях. Житомирщина – відкриває проект.

«В Україні багато говорять про польський досвід, але у багатьох областях люди не мали можливості поспілкуватися з представниками місцевого самоврядування Польщі. Тож, даний проект є для них змогою задати актуальні питання і перейняти нову практику. Вважаємо важливим для представників українських громад поїхати до Польщі та на власні очі побачити, як виглядає місцеве самоврядування. Плануємо у майбутньому організовувати такі візити для представників вже об’єднаних громад», – зауважив член правління польського Фонду «Terra Humana» Ярослав Біттель.

семинар децентрализация-0006

Проект відбуватиметься у два етапи. Перший – це семінари-майстерні, які проводитимуть польські та українські тренери. Другий – відкрита Міжнародна Конференція «Децентралізація – ВЖЕ» у Києві. В ній планують взяти участь 100 представників громад зі всіх областей-учасниць проекту.

«Наша об’єднана територіальна громада налічує близько 6 тис мешканців і охоплює 7 населених пунктів. Участь у семінарі для нас надзвичайно актуальна. Ми аграрна громада і нам необхідно постійно шукати інвесторів, до того ж залучати їх не тільки в аграрний сектор, а й у промисловість. Я представляю інвестиційний відділ і для мене дуже важливо поспілкуватися зі спеціалістом інвестицій.  У нашій громаді мало фахівців, тож ми всі хочемо вивчати сусідній досвід, обмінюватися баченням питань», – розповіла «Вголос.zt» представниця Червоненської селищної ради Олена Поліщук.

семинар децентрализация-0073

семинар децентрализация-0008

семинар децентрализация-0005

семинар децентрализация-0068

семинар децентрализация-0053

семинар децентрализация-0051

семинар децентрализация-0057

семинар децентрализация-0036

Нагадаємо, при Житомирській міські раді працює школа місцевого самоврядування місцевого самоврядування.

Leave a Comment