Прокуратура області хоче повернути державі палац Терещенків

Бердичівська окружна прокуратура через суд хоче повернути палац Терещенків з приватної власності у державну. Про це повідомила пресслужба прокуратури області.

«Палац Терещенків та частину прилеглої території, що в смт Червоне Андрушівського району, який перебував у державній власності, у 2000-2002 роках відкрите акціонерне товариство, яке було лише балансоутримувачем маєтку, безкоштовно передало у користування, а потім у приватну власність», йдеться у повідомленні.

Прокуратура вважає, що ВАТ розпорядилося садибою Терещенків неправомірно. Адже останнє передало садибу без дозволу держави в особі Міністерства освіти та науки України та без погодження органу охорони культурної спадщини.

Довідково: об’єкт культурної спадщини – палац Терещенків (неоготичний стиль) побудований у 1851 році графом Грохольським та згодом придбаний меценатом і цукрозаводчиком Миколою Терещенком.

З 1948 року у приміщенні колишнього маєтку знаходилось фабрично-заводське училище, а з 1987 року — Червоненський філіал професійно-технічного училища.

За розпорядженням Житомирської облдержадміністрації (від 11.08.1997) будинок-садибу взято на облік та під охорону як пам’ятку архітектури місцевого значення. Згодом, після ліквідації філії училища, споруду передано місцевому ВАТ на баланс.

Нагадаємо, що прокуратура області хоче повернути сільську бібліотеку у Новоград-Волинському районі. Прокуратура через суд повернула у комунальну власність приміщення вартістю у понад 1,5 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *