Прокуратура повернула греблю у комунальну власність Ружинської громади

Бердичівська окружна прокуратура через суд повернула греблю на водоймі у Ружинській громаді у комунальну власність. Про це повідомили у прес-службі прокуратури області.

«Гребля є складовою частиною земельної ділянки водного фонду площею 6,3 га, що за межами с. Вишневе Бердичівського району. Гідроспоруду у листопаді 2020 року незаконно приватизував житель смт Ружин. Він надав державному реєстратору документи, які не підтверджують факт набуття права власності на неї», – розповіли у прокуратурі.

При передачі об’єкту у приватну власність, стверджують у прокуратурі, було проігноровано вимоги законодавства про заборону передачі у приватну власність об’єктів комунальної власності, які є частиною земельної ділянки водного фонду. У даному випадку – це споруджена на водоймі гребля вартістю понад 1 млн грн.

Відповідач, аргументуючи тим, що має право власності на гідроспоруду, на позаконкурсних умовах уклав договір оренди усієї земельної ділянки. Це позбавило Ружинську селищну раду можливості передати в користування земельну ділянку водного фонду на вигідніших умовах.