Приватні підприємці, які харчують дітей у школах міста, отримають пільги

Сьогодні, 3 лютого на засіданні виконавчого комітету міської ради вирішили надати пільги приватним підприємцям, які забезпечують харчування у школах. Тепер підприємці не платитимуть за оренду приміщень, обладнання для приготування їжі та опалення.

Підприємці бідкаються, що надання послуг з харчування у школах – бізнес не надто прибутковий і самостійно оплачувати оренду вони не в змозі.

«Якщо чашка чаю в кафетеріях міста коштує 5-7 гривень, то у нас – 34 копійки. А нам цих чашок чаю треба на усіх дітей. Порахуйте, скільки електроенергії на це витрачається. Кафе у місті відвідують практично цілодобово , ми ж маємо лише 4 перерви по 10 хвилин, аби заробити якісь кошти. До того ж, працюємо лише 160 днів на рік, поки немає канікул. Я приватний підприємець, який заробляє 5-6 тисяч в місяць, хоч і обслуговую великі школи – це просто смішно. А нас з цих коштів, ще й змушують платити за  оренду і отоплення»,  –  обурилась одна з підприємців.

Нагадаємо що, Житомир є одним з небагатьох міст, у якому на харчування учнів 1-4 класів у 2016 році з міського бюджету виділено 27,2 мільйона.

«Яким чином проходить звітність про витрати цих коштів, як знати, скільки дітей харчувалось в той чи інший день?», – поцікавився міський голова Сергій Сухомлин.

Начальник управління освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук розповів, що порції у їдальнях готують на усіх, але сплачують кошти лише, за реальну кількість дітей, які прийшли до школи.

«Кожен класний керівник надає табель кількості учнів за день, порції які не видаються – не оплачуються. Приватні підприємці теж мають від цього збиток, адже готують на 100 % кількість учнів», – прокоментував Арендарчук.

освіта (2)

освіта (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *