Пункт пропуску “Майдан-Копищанський” обладнали комплексом радіаційного контролю

У рамках реалізації спільного з Міністерством енергетики США проекту міжнародної технічної допомоги “Виявлення та припинення ядерної контрабанди” 20 грудня були завершені роботи по облаштуванню пункту пропуску “Майдан-Копищанський”, що на Олевщині Житомирської області, комплексом контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів типу “TSA”. Про це повідомила прес-служба Житомирського прикордонного загону Північного регіонального управління Держприкордонслужби України.

“Даний пункт пропуску на українсько-білоруській ділянці кордону в межах Житомирської та Київської областей – єдиний, який оснащений комплексом такого типу. Проте дані засоби радіаційного контролю не є новими для прикордонників. Комплексами зазначеного типу при підтримці США облаштовано значну кількість пунктів пропуску на кордонах нашої держави. Об’єкти здані в експлуатацію та успішно функціонують”, – йдеться у повідомленні.

За словами начальника відділення РХБ захисту та екологічної безпеки Сергія Козубенка, комплекс контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів типу “TSA” дасть змогу виявляти радіоактивні матеріали медичного, промислового характеру, а також спеціальні ядерні матеріали.

Реалізація спільного проекту міжнародної технічної допомоги “Виявлення та припинення ядерної контрабанди” дасть змогу підвищити ефективність контролю за переміщенням через державний кордон ядерних та радіоактивних матеріалів чим укріпити безпеку нашої держави.

Нагадаємо, житомирські прикордонники виявили понад 5 тонн радіоактивного металобрухту. Прикордонники отримали від ЄС позашляховики, мотоцикли, квадроцикли та бігові лижі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *