Рідкісні види рослин і тварин на Житомирщині зникнуть через жука-короїда, – науковці

На Житомирщині зникнуть деякі види рослин та тварин з Червоної книги. Причина – масове всихання соснових лісів від злісної атаки верхівкового короїда. Про це повідомила прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства.

За словами старшого наукового співробітника Поліського філіалу УкрНДІЛГА Олександра Орлова, у разі втрати соснових лісів точно зникне червонокнижна орхідея гудієра повзуча та ліннея північна. Обидві реліктові представниці, окрім окраси лісу володіють і лікувальними властивостями. Тваринний світ втратить бражника соснового та ще одного рідкісного жука – плоскотілку червону. Останній бореться із шкідливими комахами ксилофагами. До ксилофагів, до речі, належить і жук-короїд.

«Верхівковий короїд з середини квітня починає активне заселення сосни, віком від 40 років. Від перших жуків сосна може відбитися смолою. Проте, втрачений внаслідок пониження грунтових вод імунітет, уже виснажив дерево. І таку сосну короїд заселяє за 2-3 тижні.  За сезон жук дає до 5 поколінь приплоду, збільшуючи свою присутність на дереві від 120 особин до 5 тисяч.  Короїд має спільника – шестизубого короїда, який, працюючи у тандемі з верхівковим, починає нищити сосну знизу. Цей шкідник тягне за собою офіостомові гриби, що вражають найціннішу частину деревини і  вона синіє.  Короїдові вистачає один місяць, щоб вбити дерево», – йдеться у повідомленні.

До слова, лише своєчасне проведення заходів у пошкоджених хворобою лісах дозволить не допустити безповоротних екологічних і економічних втрат. Але невідкладну боротьбу зі шкідниками гальмує низка норм законодавчих та правових актів України, які “гарно” виглядають хіба що з «столичних» кабінетів.

Нагадаємо, ліси Житомирської області можуть зникнути через комах-короїдів. Лише упродовж цього півріччя на території області пошкоджено 40 тис. га лісу. Якщо терміново не вжити заходів, то трапиться незворотне – екологічна катастрофа. Про це заявив начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *