Рішення про заборону відвідувати школу без прививок – дискримінація дітей, – батьки

Рішення про заборону відвідувати школу без прививок – дискримінація дітей, – батьки

Петиція.

Житомиряни знову просять міськраду відмінити рішення про заборону відвідувати школу здоровим невакцинованим дітям. Відповідну електронну петицію оприлюднили 6 лютого. Батьки школярів кажуть, що це порушення права дитини на обов’язкову освіту та призводить до дискримінації дитини за станом здоров’я. Триває збір підписів.

«Просимо відмінити рішення житомирської міськради на заборону відвідувати школу здоровим невакцинованим дітям, прийняте 4.02.2019, як АНТИКОНСТИТУЦІЙНЕ, та яке:

1. порушує право дитини на обов’язкову освіту. Так, згідно ст. 53 Конституції України кожен має право на освіту.
Згідно з рішенням Конституційного суду України від 04.03.2004 р. № 5-рп/2004 доступність освіти, як конституційна гарантія реалізації права на освіту означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права.
(відповідно до ст. 34 Закони України «Про освіту», прийом дітей в дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків)

Порушення Кримінального Кодексу
Ст.183. Порушення права на отримання освіти.

2. призводить до дискримінації дитини за станом здоров’я. Порушення Кримінального Кодексу Ст.161. Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками», – написав автор звернення Володимир Король.

Петиція має набрати не менше 250 підписів впродовж трьох місяців для її подальшого розгляду відповідальними особами Житомирської міської ради.

Нагадаємо, невакцинованим дітям заборонили відвідувати школи, садки та інші навчальні заклади. Діти зможуть відвідувати освітні заклади лише за наявності довідки про вакцинацію. Відповідне рішення прийняли під час позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС 1 лютого у зв’язку із ускладненням епідемічної ситуації щодо захворюваності населення на кір та з метою попередження подальшого розповсюдження захворюваності

 

Leave a Comment