Рятувальники Житомирщини вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС (ФОТО)

Рятувальники Житомирщини вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС (ФОТО)

Від наслідків радіації загинули більше 150 пожежних області.

Рятувальники області вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Про це повідомила пресслужба ДСНС у Житомирській області.

Зведений загін пожежних Житомирщини у кількості 289 чоловік брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 9 по 23 травня 1986 року. Вони ліквідовували пожежу кабелів у тунелях на станції в ніч з 22 на 23 травня, відкачували з-під реактора забруднену воду, подавали воду на бетонування, забезпечували зв’язок та пожежну безпеку у зоні відчуження, допомагали в евакуації населення. Від наслідків опромінення понад 150 пожежних-ліквідаторів пішли з життя.

Колишній керівник пожежної охорони Житомирщини, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Борис Чумак від імені ліквідаторів подякував представникам японської асоціації «Чорнобиль-Тюбу».

«Сьогодні я отримав вітання для ліквідаторів аварії від пані Мацуури з Японії – члена японської асоціації «Чорнобиль-Тюбу», ми відчуваємо підтримку японських друзів упродовж усього часу після аварії на ЧАЕС. І я їм дякую, бо японці не залишили нас і нині під час війни ‒ надали допомогу на 4 млн. грн. пожежними рукавами, костюмами і оснащенням для захисту та роботи рятувальників, допомагають ліквідаторам ліками та обладнанням», ‒ сказав Борис Чумак.

За його словами, японські доброчинці вже 36 років допомагають тим, хто постраждав від наслідків чорнобильської аварії та тим, хто намагався врятувати людство від неї.

Leave a Comment