СБУ Житомирщини ліквідувала чергову схему втечі військобовозобов’язаних за кордон

Служба безпеки України у Житомирській області заблокувала канал незаконного переправлення за кордон українських громадян призовного віку. За гроші його організатор пропонував потенційним призовникам приховано виїхати за межі нашої держави під виглядом учасників волонтерського руху. Про це повідомили у пресгрупі відомства.

Вартість таких «послуг» становила від 500 до 1 тис доларів США з клієнта. Сума залежала від терміновості виїзду. Відповідні «замовлення» приймалися лише за повною передоплатою.

«Схему організував житомирський бізнесмен. який гарантував чоловікам призовного віку «путівку до ЄС» під виглядом водіїв міжнародних рейсів. Він виготовляв пакет документів через свої родинні зв’язки у одному з місцевих благодійних фондів, який займається транспортуванням з-за кордону медичних вантажів і гуманітарної допомоги для потреб Збройних Сил України», ‒ йдеться у повідомленні Служби безпеки.

Статус «водія волонтерського авто» давав можливість ухилянтам безперешкодно перетинати державний кордон України у воєнний час. Для конспірації злочинних дій, ділок працював лише з перевіреними «клієнтами».

Правоохоронці затримали фігуранта справи «на гарячому» – після передачі пакету документів для перетину держкордону України черговому 21-річному призовнику.

Нині співробітники Служби безпеки встановлюють, скільки осіб скористалися послугами затриманого. Також перевіряється можлива причетність посадовців Житомирської обласної військової адміністрації до функціонування незаконного «міграційного» каналу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *