СБУ Житомирщини викрила митну корупційну схему при імпорті автомобілів «швидкої»

Служба безпеки України Житомирщини викрила масштабну корупційну схему на митниці, яка стосувалася імпорту автомобілів «швидкої». Про це повідомив пресцентр відомства.

«Столична комерційна компанія-імпортер, для мінімізації митних зборів і платежів, у кілька разів занизила «документальну» вартість 26 спецавтомобілів з медичним обладнанням завезених нею в Україну. Митники не тільки не звернули увагу на невідповідність, а й погодилися на 1 рік продовжити термін безкоштовного зберігання авто на митній території у збитки державному бюджету», – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, восени 2020 року київська комерційна структура ввезла до України 26 спецавтомобілів із медичним обладнанням. Тоді ж ці не розмитнені «швидкі» розмістили на зберігання в режимі «митний склад». Цей режим передбачає перебування товару на митній території без справляння жодних податків і зборів упродовж 1 року його зберігання. По закінченні цього терміну товар повинен бути розмитнений (зі сплатою усіх належних платежів) або повернутий в країну, з якої його експортували.

Та через рік за змовою із посадовцями митного посту комерсанти зробили фіктивний «реекспорт» спецавтомобілів або, так званий «перезаїзд», штучно продовживши термін їх безоплатного перебування на митній території ще на рік.

Нерозмитнені автомобілі просто заїхали до буферної зони одного з міжнародних автомобільних пунктів пропуску на території Житомирської області та повернулися на той же митний склад. Однак митники оформили це як заїзд на митний склад нової партії.

В ході слідства правоохоронці також з’ясували, що заявлена вартість ввезених автомобілів була як мінімум у 3-7 разів нижчою від реальної.

Нагадаємо, що СБУ викрила схему на будівництві тренувальної бази Збройних Сил України. У 2020-му році керівника одного із митних постів Житомирщини викрили на корупційній схемі імпорту автомобілів з Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *