Що думають депутати та члени виконкому про сквер на Лятошинського

Що думають депутати та члени виконкому про сквер на Лятошинського

Більшість не хоче, щоб у сквері була торгівля.

Одним із найгостріших питань порядку денного позачергового засідання виконкому Житомирської міської ради 9 серпня стало питання проведення відкритого конкурсу на кращу пропозицію благоустрою території скверу на розі вулиць Небесної Сотні та Лятошинського з розміщенням об’єкту торгівлі загальною площею до 150 кв. м. Журналісти «Вголос.Zt» поцікавилися у депутатів і членів виконкому Житомирської міської ради їхніми думками з приводу побудови у сквері торгівельного об’єкту.

«Люди правильно на виконкомі говорили, що сквер має бути для дітей, для людей. Проти торгового об’єкту я то я якби і проти, але разом із тим і за. Там треба дивитися. Як воно буде вписуватися в ландшафт, що конкретно там буде. Це дуже серйозне питання», – член виконкому Сергій Артьомов.

«Я можу сказати лише, що сьогодні виконком приняв рішення відтермінувати розгляд даного питання. Коли до нього повернуться — ми будемо його розглядати», – член виконкому, голова Корольовської райради, Олег Соя.

«Мене не було на виконкомі, тому не готовий сказати нічого з цього приводу. Чув лише, що питання перенесли. Міська партійна організація «Батьківщини», до якої я належу, прийняла відповідне рішення з цього приводу», – член виконкому, голова Богунської райради Олександр Блощинський.

«Я негативно відношусь до побудови торгового об’єкту на Лятошинського. Однозначно за те, щоб був збережений сквер. У нас залишився один-єдиний сквер. Тож його потрібно зберегти», – голова фракції Радикальної партії у Житомирській міськраді Олександр Ракович.

«Нам, як депутатам, ніякої інформації про це не надавали. Магазин там точно не має бути, кафе теж ні. Думаю, що торговому об’єкту там теж не місце. Однозначно там має знаходитися сквер. Однак з іншого боку, як бути з тим, що там постійно безхатченки сидять? Я коли не проходжу там, а я там часто ходжу, весь час вони сидять і п’ють. Сто відсотків проти того, щоб там була іще одна «наливайка», – голова фракції «Свобода» Віктор Брокарєв.

«Я категорично проти зведення у сквері капітальної споруди. Тому що будівля площею 150 кв. метрів не може бути тимчасовою. Законом визначено, що тимчасова споруда має площу 30 кв. метрів, у окремих випадках — 60. При капітальній забудові скверу не залишиться навіть 400 кв. метрів. Тому я категорично проти. По-друге, є чітко визначена процедура надання землі під капітальну забудову, це аукціон. Більше того, у 2015 році міська рада виділила кошти на проект благоустрою. Тому його треба однозначно робити і облаштовувати місце відпочинку житомирян. А як там навести лад із асоціальними особистостями — це питання до правоохоронців», – голова фракції «Опозиційного блоку» Наталія Леонченко.

«Нічого поганого, якщо у сквері з’явиться нормальний заклад європейського зразка. Тим більше, якщо вони своїм коштом зроблять благоустрій. Покладуть плитку, поставлять дитячий майданчик. Щоб житомиряни могли нормально відпочити. Думаю, що Житомир від цього тільки виграє», – голова фракції «Самопоміч», секретар міської ради Наталія Чиж.

«Це переходить усі межі. Наше місто перетворюється вже навіть не на «мафоград», а на суцільні «наливайки» і «гадючники». Мала колись нагоду їздити у Дніпро (колишній Дніпропетровськ), до речі, і зараз це роблю. З 2013 року там весь час стояли «наливайки», «розливайки», пиво, горілка, ковбаса. А з 2015 року там усе поприбирали і зробили красу. А у нас навпаки. Там, де був один МАФ, уже стоять три. Через цей сквер весь час зі своїм сином ходила у «Молочну кухню». Тут завжди мамам із дітьми можна було відпочити. Я не знаю, як можна було взагалі це придумати. Кажуть, що вони облагородять сквер. Але ми бачимо, як у нас все «облагороджують», – член виконкому Наталія Волинець.

«Це моя особиста думка, не думка фракції, бо ми її ще не обговорювали. Від думки, що там мають побудувати торговий об’єкт, я не в захваті. Хоч і не в захваті від того, що там зараз відбувається. Сквером це важко назвати. Стоїть пара лавочок і гарне місце для розпиття алкогольних напоїв. Як житомирянин, я впевнений, що із цим сквером потрібно щось робити і облагороджувати. Треба розробити нормальний проект, провести громадські слухання і лише тоді будувати щось», – голова фракції «Блок Петра Порошенка — Солідарність» Юрій Мойсеєв.

Нагадаємо, що скандально відоме питання про благоустрій скверу на Лятошинського за рахунок встановлення об’єкта торгівлі перенесли. Активіст стверджує, що територія скверу давно є землею під комерційну забудову.

Leave a Comment