Село з Андрушівського району може увійти у трійку переможців конкурсу «Неймовірні села України 2017». Голосуємо!

Село Червоне, що в Андрушівському районі, потрапило у фінал Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017», який проводять AgroPortal.ua та асоціація «Український клуб аграрного бізнесу». Серед фіналістів – 20 сіл-учасників з різних куточків країни.

«Онлайн-голосування стартувало 16 липня і триватиме до 16 серпня. Паралельно з онлайн-голосуванням кожен член експертної ради оцінюватиме села-конкурсанти. Під час підрахунку результатів бали онлайн-голосування та оцінки експертної ради буде зведено до єдиної 50-бальної шкали. Відповідно, максимальний бал для кожного села-конкурсанта за результатами онлайн-голосування — 50, експертної ради — 50. Максимальний бал — 100», – повідомили організатори.

Переможці конкурсу отримають грошову винагороду та унікальну можливість відвідати восени цього року Німеччину з метою обміну досвідом щодо розвитку державного управління та коопераційного самоврядування в Німеччині.

Журналісти AgroPortal.ua відвідали кожне з 20 сіл-фіналістів. Ось, як вони розповіли про Червоне: Найсолодше селище України — це Червоне, що в Житомирській області. Його солодке минуле овіяне легендами, жителі й досі розповідають про те, як у XIX ст. просто жменями на вулицях розсипали цукерки, саме тоді, коли оселився в селі цукровий магнат Федір Терещенко. Червоне було засноване у 1624 р. воєводою брест-литовським Яном Тишковичем. Наприкінці XVIII ст. ним володів Адольф Грохольський, який пізніше продав його Миколі Терещенку. Селище перебувало у власності родини українських цукрових магнатів до революції 1917 р.

Після приїзду до селища AgroPortal.ua радо зустрів своїм солодким голосом зразковий фольклорний ансамбль «Веретенце» (схоже, що в цьому селі дійсно все солодке). Цей дитячий колектив об’їздив майже всю Україну, а його унікальні голоси підкорили не одне серце.

Безпосередньо на території села Червоне є м’ясопереробний комбінат та завод продовольчих товарів, який наразі не працює у зв’язку із заборгованістю з виплати зарплати. Але найбільшим підприємством, яке формує бюджет села, є ПАТ «Червонський цукровик». Саме він надає матеріальну допомогу на облагородження території села.

Село часткового газифіковано, але є проблема з водою, її отримує лише певна частина Червоного. Тут працює центр надання соціальних послуг, до якого входить три працівники. Також влада планує створити ЦНАБ.

У селі наявна вся інфраструктура, яка необхідна для проживання людей: працюють державний реєстратор, паспортний стіл, школа, дитячий садочок, амбулаторія, центр дозвілля, селищна бібліотека, аптеки, торговельні точки.

Проте справжньою «родзинкою» села є замок Терещенків, який зберігся і до наших днів. Мармурові сходи, золоті люстри, червоне дерево на підлозі — це, безумовно, найбагатша садиба краю. На балконі зображено герб Терещенків, на якому написано «Стремление к общественным пользам», адже 90% власного прибутку вони віддавали на розвиток села. Особливим місцем у замку є амфітеатр. Саме тут Федір Шаляпін демонстрував кінострічки власного виробництва. Сюди і досі за натхненням приїздять митці.

Після Терещенків замок був дитячим будинком, потім заводською школою і навіть лазнею. Місцева влада не має повноважень використовувати цей замок для потреб села, адже тепер він належить єпархії і в одній із частин замку живуть монахині жіночого монастиря. Проте в майбутньому тут хочуть зробити музей та готель для туристів.

Також цукровий магнат був фанатом авіамоделювання. Поблизу маєтку він організував авіамайстерні, де не лише ремонтували, а й виготовляли аероплани. Тут бували Ігор Сікорський та Любов Голанчикова. Наразі вся історія висвітлена у місцевому музеї.

Чого не зачепили роки, так це маєткового парку, який був обсаджений липами. Саме тут знаходиться найромантичніше місце — озеро у формі серця. Виграні кошти село планує витратити на благоустрій території паркової зони або ж встановлення автономного освітлення в нічний час.

Знаменитою чи не на увесь світ є скульптурна композиція «Три грації», яка прикрашала фонтан перед маєтком в Червоному. «Три грації» — це чавунна копія роботи французького скульптора із Версалю, яка була виготовлена в Парижі на замовлення цукрового магната. Таких композицій у світі лише три: в Барселоні, Луврі та в смт Червоне. Тепер скульптура знаходиться перед колишнім будинком культури.

Основною проблемою села є  сміттєзвалища, і влада спрямовує всі сили на вирішення цього питання. Не менш важливе питання — відходи підприємств, які витікають у місцеві водойми, внаслідок чого знижується якість питної води та збільшуються викиди небезпечних речовин.


Місце розташування: Житомирська область, Андрушівський район, смт Червоне.

Як доїхати: спочатку потрібно доїхати до Житомира, а звідти авто чи маршруткою до смт Червоного (46 км). Перший рейс з Житомира о 6:20, останній із смт Червоне о 19:30 (літній час) та о 17:30 (зимовий час).

Нагадаємо, 4,7 мільйона спрямують на розвиток агропромислового комплексу. Американці можуть вкласти гроші у розвиток «космічного» туризму на Житомирщині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *