Щодо інфікованого житомирянина, який возив туристів у Австрію, відкрили кримінальне провадження

Щодо інфікованого житомирянина, який возив туристів у Австрію, відкрили кримінальне провадження

COVID-19.

На Житомирщині 21 березня поліцейські відкрили перше кримінальне провадження через порушення правил карантину. Про це повідомили у відділі комунікації поліції області.

Кримінальне провадження відкрите за ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України. У ході досудового розслідування перевіряється інформація про укриття відомостей хворим на COVID-19 щодо причетності до перевезення організованої групи туристів до Австрії та назад в Україну. Нині встановлено, що рейсами авіаліній в обидві сторони одночасно з хворим скористались ще понад 30 людей. Наразі поліцейські встановлюють їх контакти, місце проживання та спілкуються з ними щодо мети нещодавнього візиту за кордон, а також пояснюють необхідність дотримання режиму самоізоляції.

“Лише висока самосвідомість громадян може убезпечити Україну від масштабного поширення хвороби. Для тих,  хто не зрозумів усю серйозність ситуації, наслідки можуть бути вкрай негативні. Поліція від роз’яснень і попереджувальних заходів переходить до режиму суворого контролю за дотриманням встановлених заборон. Рішення про їх введення є обов’язковим для усіх, без винятку”, – прокоментував ситуацію начальник ГУНП Житомирщини Сергій Крупєй.

З початку введення обмежувальних заходів поліцейські Житомирщини проводять роз’яснювальну роботу з громадянами щодо обов’язковості дотримання встановлених заборон, а також відповідальності за їх порушення. Водночас станом на 10.00 21 березня поліцейські оформили 14 адміністративних протоколів та відкрили кримінальне провадження через виявлені порушення.

Нагадаємо, у Житомирі виявили хворого на коронавірусну інфекцію. Інфікований COVID-19 житомирянин приховав, що він возив групу туристів до Австрії. Заражена короновірусом жінка з Радомишльського району померла.

Leave a Comment