Що купують і продають за бюджетні кошти у Житомирі?

Що купують і продають за бюджетні кошти у Житомирі?

Чиновники області освоюють прозорі закупівлі.

Ера паперових торгів для чиновників усіх рівнів, схоже, минула. Електронна система «Prozorro», яка дозволяє здійснювати закупівлі бюджетним коштом просто у мережі Інтернет, набирає обертів. Що саме купують і продають на Житомирщині — вирішили дослідити журналісти «Вголос.Zt».

Від паперу чи бензину до генераторів та засобів гігієни — таким є далеко не повний перелік всього того, що намагаються придбати бюджетним коштом.

Послуги зі зрізання дерев пропонують через систему навіть у КП «Зеленбуд» Житомирської міської ради. За зрізання 15 аварійних дерев комунальне підприємство хоче не мало не багато — 45 тисяч гривень. Щоправда, на сайті «Prozorro» конкурентних пропозицій немає.

Попри досить багаті можливості системи, спрацьовує вона не завжди. Так, КВЖРЕПУ №14 довелося скасувати свою заявку на офісний папір. Не надійшло також жодної пропозиції щодо придбання відбійних молотків та підмітальної машини КП «Експлуатація штучних споруд» Житомирської міської ради. Лишилися без ноутбуків і в департаменті економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської облдержадміністрації. Заявок на продаж такої техніки департаменту не надійшло від жодного підприємства.

Понад 100 закупівель в області вже здійснено. Ще понад 200 — не відбулося. 48 закупівель було скасовано взагалі.

Нагадаємо, що у міській раді повідомляли, що система «Prozorro» дозволяє мерії заощаджувати від 200 до 25 тисяч гривень.

Leave a Comment