Школа № 5 стане безпечною: батьки отримуватимуть смс про місцезнаходження дітей (ФОТО)

Житомирська загальноосвітня школа № 5 стане однім із чотирьох навчальних закладів в Україні, де ПриватБанк втілюватиме пілотний проект «Безпечна школа (Smart School)». Учні безкоштовно отримають спеціальні картки, за допомогою яких будуть заходити до приміщення навчального закладу та розраховуватися за обіди в їдальні. Про це під час засідання бюджетної комісії повідомила керівник напрямку «Юніор-банк» Світлана Семенюк.

20160311-smart-school-01

«Батьки зможуть контролювати відвідуваність школи дітьми. Це відбуватиметься за допомогою карти та блютус-системи. Щойно дитина приходить до школи, система вже зчитує інформацію про її місцеперебування протягом дня, тобто навчального процесу. Якщо дитина не прийшла до школи, то батькам прийде відповідне смс-сповіщення. В Україні цей проект втілять лише в чотирьох навчальних закладах – трьох шкіл Дніпропетровська та житомирської ЗОШ № 5. Зважаючи на те, що він є пілотним, то свої послуги для цих шкіл банк надає безкоштовно, включно з видачею карток. Скільки ж це надалі коштуватиме для решти шкіл, поки невідомо,» – пояснила Семенюк.

Крім того, за допомогою карти юніора діти зможуть розрахуватися й за обіди у шкільній їдальні. Зараз такі термінали вже є у школах № 6 і № 19 міста Житомира. За тиждень представниця ПриватБанку пообіцяла надати міській раді інформацію стосовно того, як діятиме ця система стосовно дітей пільгових категорій.

Фінансування ж проекту з міського бюджету становитиме 600 тис. грн. Їх витратять на встановлення відеокамер у школі. Проте члени постійної комісії з соціально-гуманітарних питань міськради 9 березня вирішили, що ці кошти спрямують лише після того, як ПриватБанк втілить свою частину проекту. Це рішення підтримали й представники бюджетної комісії.

20160311-smart-school-08

«Цей проект передбачає не лише співпрацю з банком, а й встановлення 76-ти відеокамер відео спостереження на кожному з трьох поверхів школи. Також за ці кошти ми передбачали зробити нові сайти, на яких батьки в онлайн-режимі зможуть переглядати записи з цих відеокамер. Ще один етап цього проекту – електронний облік успішності учнів. П’ята школа найбільша за площею та розмірами у місті Житомирі. Тому адміністрація навчального закладу разом із батьками вирішили підтримати реалізацію там цього „пілоту“,» – уточнив зі свого боку начальник управління освіти міської ради Валентин Арендарчук.

20160311-smart-school-10 20160311-smart-school-11

20160311-smart-school-09

20160311-smart-school-02 20160311-smart-school-03 20160311-smart-school-04 20160311-smart-school-05 20160311-smart-school-06

Нагадаємо, під час минулого засідання бюджетної комісії депутати вирішили винести на розгляд сесії питання щодо виділення 4,2 млн грн на будівництво спортивної зали у школі № 10 і 250 тис. грн на закупівлю обладнання для сучасної астрофізичної обсерваторії, яку зводять у ЗОШ № 8.


Текст, фото: Олександр Трохимчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *