Школярів Житомира вчили енергозбереженню за прикладом Німеччини

У четвер, 18 лютого у школах Житомира відбулися лекції у рамках співпраці міста з проектом українсько-німецького міжнародного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах».Про це повідомляє прес-служба Житомирської міської ради.

Презентація освітнього проекту з енергозбереження у школах пройшла на базі ЗОШ №21.У свою чергу, координатор проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» Світлана Чеботарьова розповіла про німецько-українську співпрацю.

«В Україні ми працюємо з громадами, об’єднаними у так звані «консорціуми», і серед п’яти наших партнерських консорціумів є Житомирський, до складу якого входять чотири міста: Житомир, Коростень, Новоград-Волинський та Бердичів. Ми працюємо у різних напрямках: впровадження енергоменеджменту в містах, створення планів сталого розвитку, але нині мета нашого приїзду – це освітній проект з енергоефективності, спрямований на залучення молодого покоління до вирішення питань, пов’язаних з використанням енергії», – прокоментувала Чеботарьова.

Експерт Йорг Акерманн поінформував про те, що глобально замислюватися про екологічні проблеми у Німеччині почали у 70-тих роках минулого століття, а друга складова девізу – «діяти на місцях» була втілена у школах в 90-тих роках.

«У Німеччині я вже понад 15 років працюю з енергетичними проектами у школах.  Робота з екологічними питаннями передбачає залучення різних спеціалістів,  це завжди командна робота. Туди залучаються педагоги, фахівці з технічних та екологічних питань. Для того, щоб  проект був справді успішним необхідно консолідувати зусилля усіх цих спеціалістів. По тим проектам, які вже проводяться у Житомирі, я побачив, що ви можете бути прикладом для інших закладів», – наголосив Йорг Акерманн.

61373151_big 127413931_big 890450888_big

Фото: Прес-служба Житомирської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *