Скасувати газову залежність мешканців Житомира

Прошу підтримати мою петицію http://petitions.zt-rada.gov.ua/list/view/961

Справа дуже складна. Але сказавши А, треба говорити Б. 20 квітня 2017 року на 21-й позачерговій сесії міської ради депутати звернулися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та в.о. голови Фонду державного майна України щодо передачу мережі газопостачання у власність територіальної громади міста. Зараз 95 % газових мереж у місті перебувають у ДЕРЖАВНІЙ власності та обслуговуються НЕДЕРЖАВНИМ акціонерним товариством ПАТ “Житомиргаз”. У минулому році у Житомирі розпочало свою роботу комунальне підприємство “Житомирміськгаз” міської ради. Підприємство може конкурувати з монополістом та постачати природний газ і надавати послуги житомирянам на більш якісному рівні та за справедливими цінами.

Історія цієї проблеми давня. Мукачівська міськрада вже спробувала повернути газові розподільчі мережі у власність територіальної громади міста і що з цього вийшло.
Є й і “революційні”, але, на мій погляд, складні в реалізації прецеденти http://bagnetnacii.blogspot.com/2016/12/blog-post.html
Актуальність цієї проблеми підтверджуються інформаційним запитом   та народним депутатом Віктором Балогою у своєму посиланні .
Навряд чи вдасться це зробити без участі Обладміністрації. Про це говорить і звернення Закарпатської Облради http://edc.org.ua/ua/news/29461_Viktor_Baloga:_Potribno_perevesty_gazovi_merezhi_u_vlasnist_terytorialnyh_gromad .
Тим більше, що Житомирська ОДА зараз активно йде назустріч міській владі, наприклад, у СПІЛЬНОМУ вирішенні проблем міського й приміського транспортного сполучення.
Є й інші шляхи вирішення проблеми, наприклад такий https://dt.ua/energy_market/chi-potribni-ukrayini-zavodi-z-gazifikaciyi-vugillya-abo-yak-pozbutisya-gazovoyi-zalezhnosti-_.html . Але це підхід не регіонального масштабу.
Зовсім інший і цікавий підхід часткового вирішення проблеми газової залежності реалізовано у місті Славутич https://www.kmu.gov.ua/ua/news/250438569
Всі ці підходи потребують серйозного розгляду й аналізу.
Але тільки той, хто йде, може дійти до своєї мети!
Додатково: вся актуальність та неврегульованість цієї ситуації у цьому відео https://www.youtube.com/watch?v=Qp7IxvVqFm8&feature=share “Злий дім: Як споживачу відстояти свої права?” з екс віце прем’єр міністром п. Кучеренко О. Ю. та поважними діючими експертами. Дуже бажано дивитись УСІМ!
І ще. Дуже хотілося б щоб журналісти зацікавились цією темою і “пішли в народ”:
1. В ЦОК Житомиргаззбут по вул. Київська, 54: потерлися в чергах, прислухались би до розмов людей в них, обов’язково подивились би й послухали — чим займаються в інших службових кабінетах цієї структури.
Мені здалося, що у залах, обставлених сучасними меблями й комп’ютерною технікою, всі співробітники (а їх у В ЦОК Житомиргаззбут аж 38) займаються тільки одним: розказують, як і у них і унас все добре, тільки є деякі тимчасові труднощі… Проблеми з встановленням індивідуальних квартирних лічильників газу? Так, всупереч діючим нормативним документам їх давно вже повинні були встановити, але ПРОТИЗАКОННО чомусь почали встановлювати будинкові. А керівник ЦОК Житомиргаззбут п. Величук М. А. повідомив мене, що він ТІЛЬКИ ПЕРЕДАЄ інформацію, а встановлює лічильники приватна підрядна організація, і норма у них — 3 шт на день.
Виходить, керівник ЦОК працює насправді телефоністкою, всі інші працівники — психотерапевти. І мабуть не за маленьку зарплатню — за наш з вами рахунок!
Кажуть квартирних лічильників не хватає? Моя сусідка стоїть на черзі на безкоштове встановлення такого лічильника (згідно державної програми!) вже 5 років, і надії дочекатися його немає ніякої.
Але НАСПРАВДІ все не так! Хочеш лічильник — плати біля 4000 грн. і впродовж 2 неділь і лічильник знайдеться, і встановлять його, і ще через 2 неділі опломбують. І буде тобі щастя!
І ще. На своєму сайті Житомиргаззбут повідомляє: якщо у вас немає квартирного лічильника, пільги (ВСТАНОВЛЕНІ ДІЮЧИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ) вам НЕ НАРАХОВУЮТЬСЯ! Отака сила у цього Житомиргаззбут!
І не думайте, якщо у вас вже є старенький лічильник (який куплений і встановлений за ваш кошт), то це вас виручить. Прийдуть суворі контролери з Житомиргаззбут, знімуть його на ЧЕРГОВУ перевірку й ОБОВ’ЯЗКОВО виявиться, що він недораховує й підлягає заміні на новий, а поки встановлять “пустишку”, тобто самий корпус, без лічильника. І ваші законні пільги — тю-тю!
Цим займається Житомиргаззбут.
2. Є ще інша організація Житомироблгаз, що займає 5-поверхову будівлю по вул. Фещенка-Чопівського, 33. Кількість “працівників” 88.
Дійсно, там базується й цілодобово працює диспетчерська й аварійна служба Житомиргазу. Честь їм і хвала.
А чим же займаються “працівники” у інших приміщеннях? Рахунками й перерахунками? З численними помилками, на які скаржаться велика кількість житомирян? Скільки ж їх треба, цих “рахівників” при наявності комп’ютерної техніки?
Всі ж інші — блатняки, паразити, що живуть за наш кошт!
3.Ще один об’єкт. Вже по вул. Вітрука, 42/7 (біля перехрестя з вул. Сілецькою). Виявити, хто там міститься, не вдалося.
4. І нарешті: що за таємниче утворення міськради — Житомиргаз? Чим займається? Де базується? І скільки там “працівників”? І знов за наш кошт?

https://www.youtube.com/watch?v=Qp7IxvVqFm8

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *