Скільки «замків кохання» знаходиться на мосту у Житомирі

Скільки «замків кохання» знаходиться на мосту у Житомирі

Традиція прижилася багато років тому.

«Замки кохання», які  символізують вірність закоханих і молодят один до одного, житомиряни вішають на підвісний міст, що у парку відпочинку та культури. А ключі від них – кидають у Тетерів. Традиція прижилася багато років тому. Тепер міст чи не щодня «обростає» новими замками.

Кореспонденти «Вголос.zt» нарахували більше 80 замків, які зараз знаходяться на мосту. Старі замки рідко, але зрізають.

«Взагалі їх вішати заборонено, дозволу на це немає. Але житомиряни вішають. Ми їх практично не знімаємо. Коли проводили ремонт мосту, то зняли ті, які заважали почистити іржу та пофарбувати міст», – сказав директор комунального підприємства «Експлуатація штучних споруд» Володимир Сидорчук

У деяких містах України такі замки зрізають комунальники, щоб звільнити мости від ваги зайвого металу. Цікаво, що вперше такі замки почали вішати на Мульвієвому мості у Римі. Через три роки під їхньою вагою він впав. Із мосту в іншому італійському місті – Флоренції щороку знімали до 400 кілограмів замків. Врешті мер заборонив розвішувати замки кохання і наказав штрафувати за це на 50 євро. 

До слова, мода на замки кохання охопила світ у 2004 році – після виходу італійської романтичної драми «Три метри над рівнем неба». Її зняли за однойменним романом Федеріко Моччіа, який ще в 1990-х став бестселером й розійшовся накладом понад мільйон примірників. Герої тієї книги першими закріпили своє кохання замком. 

Нагадаємо, що найстаршим нареченим Житомира став 83-річний дідусь. Що стосується жінок, то вік найстаршої нареченої – 69 років.  Про це «Вголос.zt» повідомила начальник  Житомирського міського відділу ДРАЦСу Наталія Кондратюк у відповіді на інформаційний  запит.

Автор фото:Сергій ОМЕЛЬЧУК.

Leave a Comment