Словацька та угорська спільноти України просять своїх прем’єрів підтримати членство України в ЄС

Представники словацької та угорської національних спільнот Закарпаття опублікували відкриті звернення до голови Європейської ради Шарля Мішеля та прем’єр-міністрів Словаччини Роберта Фіцо та Угорщини Віктора Орбана. Вони просять уряди цих країн підтримати рішення про початок переговорів про членство України в ЄС.

Також українські словаки наполегливо закликають усіх лідерів держав-членів Європейського Союзу продовжувати підтримувати Україну на шляху євроінтеграції.

Представники національної спільноти угорців закликали свій уряд підтримати рішення щодо відкриття переговорів про членство України в Європейському Союзі, запланованого на 14–15 грудня 2023 року.

«Ми наполегливо закликаємо всіх лідерів держав-членів ЄС продовжувати підтримувати Україну на шляху євроінтеграції», – йдеться у зверненні лідерів угорських громад краю.

Вони також звернулися особисто до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана із закликом приєднатися до початку перемовин з Україною про членство в ЄС. «Чим швидше цей вступ відбудеться, тим швидше угорці Закарпаття матимуть рівні права і гідний рівень життя з усіма іншими європейськими народами», – зазначили представники угорської спільноти Закарпаття у своєму зверненні.