«Смотрящого» колонії з 14-річним «стажем» судитимуть за поширення злочинного впливу

В’язня Коростенської виправної колонії судитимуть за поширення злочинного впливу у закладі. Про це повідомила пресслужба прокуратури області.

«Слідство встановило, що неодноразово судимий 39-річний чоловік, який раніше відбував покарання у п’яти різних виправних колоніях загальним терміном понад 14 років, підтримуючи злодійські традиції, набув серед засуджених статусу кримінального авторитету», йдеться у повідомленні.

У прокуратурі також зазначають, що чоловік контролював доставку і розподіл заборонених предметів та наркотичних засобів до установи, від збуту яких поповнювався так званий «чорний общак». Так, він забезпечував постачання у колонію тютюнових виробів, продуктів харчування, мобільних телефонів, вирішував суперечки між ув’язненими та призначав покарання, брав участь у злочинних зібраннях (сходках).

За зазначені дії ув’язненому може «світити» від 9 до 15 років тюрми.

Довідково. У червні 2020 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою» до КК України внесли декілька статей, які передбачають притягнення до кримінальної відповідальності осіб за встановлення та поширення у суспільстві злочинного впливу.

Нагадаємо, що у Бердичеві викрили лейтенанта внутрішньої служби, який продавав засудженим наркотики. На Житомирщині ув’язнені організували злочинну групу, яка постачала наркотики до тюрми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *