СOVID-19. Житомирянам розповіли, чи безпечна вода у кранах

СOVID-19. Житомирянам розповіли, чи безпечна вода у кранах

Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси.

Вода у кранах житомирян абсолютно безпечна з епідемічної точки зору. Додаткові заходи з очищення і знезараження питної води у зв’язку з запровадженням карантину не потрібні. Про це повідомили у пресслужбі комунального підприємства “Житомирводоканал”.

“Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) стосовно питної води, коронавірус COVID-19 у воді не живе та легко піддається окисленню. Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси.

Водопровідна вода з легким запахом хлору – це гарантовано безпечна вода! Якщо вам не подобається запах і присмак хлору, його легко можна позбутись, якщо набрати воду в певну ємність і дати їй трошки відстоятись або за допомогою побутових фільтрів. В якості запобіжних заходів проти вірусу COVID-19 кип’ятити воду не потрібно.

В лабораторіях Житомирводоканалу ми прискіпливо вивчаємо кожну пробу води, які щоденно відбираються на виході з наших водопровідних станцій. Ми цілодобово дбаємо, щоб у своїх домівках житомиряни мали безпечну воду”, – йдеться у повідомленні.

Чи можна заразитися COVID-19 через стічні води чи каналізацію? ВООЗ зазначає, що “на сьогодні немає жодних доказів того, що вірус COVID-19 передається через каналізаційні системи, з очищенням стічних вод або без них”.

Таку ж позицію озвучив Федеральний інститут безпеки та гігієни праці Німеччини (BauA):

“Передача віруса COVID-19 через каналізаційні мережі малоймовірна, адже основним джерелом передачі є повітряно-крапельний шлях через дихальні шляхи або через руки, що контактують зі слизовою оболонкою носа, рота чи кон’юнктиви”.

Нагадаємо, «Житомирводоканал» передумав відключати воду у місті через короновірус. Школу місцевого самоврядування Житомирської міськради перенесли через короновірус.

Leave a Comment