Стало відомо, де в області найкраща та найгірша вода

Стало відомо, де в області найкраща та найгірша вода

Результати лабораторних досліджень за 9 місяців.

За результатами моніторингу якості поверхневих вод Житомирської області,  з початку року найбільше відхилень від норм виявили в шести районах. Про це повідомили на офіційному сайті ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

“До складу поверхневих вод Житомирщини належить 335 річок, з яких 8 відноситься до категорії середніх, 327 річок є малими. За 9 місяців цього року були проведені  дослідження в 111 точках на території області.  Питома вага проб, які не відповідали гігієнічним вимогам становить:  за фізико-хімічними показниками – 24% та за мікробіологічними – 20%. Найбільш відхилень від нормативної якості виявили в таких районах як Новоград-Волинський, Баранівський, Хорошівський, Житомирський, Коростенський та Олевський. За результатами моніторингу найкраща якість води зареєстрована у водоймищах та річках Брусилівського та Черняхівського районів”, – йдеться у повідомленні.           

До слова, невідповідність якості води поверхневих водойм за фізико-хімічними показниками, в основному, зумовлена перевищенням хімічного та біологічного споживання кисню, органолептичними показниками.

Нагадаємо, концентрація шкідливих речовин у повітрі Житомира перевищує норму. найвищий рівень радіоактивного забруднення атмосферного повітря зафіксований у Коростенському районі. Найнижчий рівень природного гамма-фону – у Новоград-Волинському районі.

Leave a Comment