Стало відомо, що виявили студенти-історики під час археологічних розкопок у Коростені (ФОТО)

Студенти історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка у складі археологічної експедиції досліджували древлянське городище у Коростені. Під час дослідження вони виявили близько сотні індивідуальних знахідок. Про це повідомили на офіційній сторінці факультету у Facebook.

«З 3 по 15 липня студенти другого курсу історичного факультету працювали у складі Житомирської археологічної експедиції ІА НАН України в Коростені. Були продовжені дослідження древлянського городища Х ст. «Красна гірка». Зокрема, було досліджено ділянку на дитинці городища, а також продовжено вивчення оборонного рову. Практиканти брали участь у всіх етапах археологічних досліджень, зокрема, і в камеральній обробці знахідок», – йдеться у повідомленні.

Під час робіт знайшли велику кількість масового матеріалу, зокрема, фрагментів кераміки середини Х ст., а також близько сотні індивідуальних знахідок — виробів із заліза, срібла, бронзи, пірофіліту. Найбільшу кількість серед індивідуальних знахідок складають різноманітні намистини: імпортні (сердолікові, скляні, глазчасті) та місцеві пірофілітові.

Нагадаємо,  що у листопаді 2016 року на Великій Бердичівській виявили старе підземелля. На Замковій горі знайшли рештки будівлі, у якій міг знаходитися міський суд. А на розкопках у центрі Житомира знайшли залишки залізної грубки та пічний кахель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *