Стало відомо, скільки грошей область витратила на утримання літературного музею (ІНФОГРАФІКА)

Минулого року фінансування Житомирського обласного літературного музею становило більше 1 млн грн. Про це кореспонденту «Вголос.zt» повідомила заступниця начальника управління культури облдержадміністрації Світлана Дзядевич.

Так, 2015 року утримання літмузею коштувало області 1 млн 45 тис. 400 грн. Із них найбільші суми спрямували на заробітну плату працівникам закладу (566 тис. 200 грн), нарахування на неї (214 тис. 600 грн), а також на охорону приміщення та протипожежні заходи (113 тис. 800 грн). «Комуналка» ж та енергоносії обходять комунальні установі в 55 тис. 800 грн. Разом із тим, лише 1,8 тис. грн. торік витратили для того, щоб придбати в музей «стільці, монітор, тканину для стендів» (що саме з переліку таки купили, в ОДА не уточнюють). При цьому жодної бюджетної гривні минулоріч вирішили не витрачати на оновлення експозиційного обладнання трьох залів музею і поточний ремонт підвального приміщення.

Порівняно з 2014-м роком обсяг фінансування літературного музею збільшився.

Детальніше дивіться в інфографіці.

Довідково. Житомирський обласний літературний музей заснували завдяки ініціативі культурної громадськості міста 4 грудня 1990 року. З 2001 року музей розташований в двоповерховому будинку на Київській 45, побудованому в 1907 році оперною співачкою Кларою Брун, яка виступала разом із Шаляпіним, Собіновим, а поміж європейськими гастролями навідувалася до Житомира. У грудні 2009 року пожежею було знищено дах музею, але книги картини і книги не постраждали.


Текст, інфографіка: Олександр Трохимчук
Фото: Олексій Пехоцький

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *