Стали відомі результати запеклого турніру з шахів «Незалежність-2016»

У Житомирі з 26 по 28 серпня відбулися змагання з шахів «Незалежність-2016».  Турнір був приурочений до Дня Незалежності України, а проводився другий рік поспіль після тривалої перерви, – повідомили організатори.

Організаторами шахового змагання виступили ГО «Шахова школа «ІНТЕЛЕКТ» та Федерація шахів Житомирської області.

«Ми відроджуємо великі шахові традиції Житомирської області.  Цей турнір один з багатьох, який проводився, та з чомусь перестав проводитися. І наша ціль – це відродити Житомирщину як кузню шахових талантів, якою вона була ще 30-40 років тому», – сказав організатор турніру, майстер спорту і тренер Ігор Випханюк.

Цього року учасники змагалися у трьох категоріях: турнір «А» ОПЕН – усі бажаючі; турнір «Б» – шахісти 2002 року народження і молодші; турнір «В» – шахісти 2006 року народження і молодші. Загалом до участі в турнірі зареєструвалось 62 учасника з Житомира, Коростишева, Черняхова, Попельні, Луцька, Черкас, та Київської області.

незалежність-2016 (1) незалежність-2016 (2)

У турнірі «А» змагалися 19 шахістів. Переможцем став міжнародний майстер Володимир Ревуцький з результатом 6,5 очок. І одразу три шахісти набрали по 4,5 очка і розділили між собою 2-4 місце. За додатковими показниками друге місце отримав кандидат в майстри спорту Василь Малашевич, третє – першорозрядник Денис Башмаков і четверте – кандидат в майстри спорту Сергій Трохимишин. Кращою серед жінок стала першорозрядниця Оксана Ткачук, яка демонструвала чудову гру.

У турнірі «Б» змагалися 10 учасників, але від цього боротьба за перше місце була ще запеклішою. За додатковими показниками перше місце виборола другорозрядниця  11-річна Христина Ратнер. Друге місце отримав першорозрядник Ярослав Новіцький. Далі одразу три шахіста набрали по 4,5 очка і за додатковими показниками третє місце отримав Федір Корнійчук. А кращою серед дівчат і четвертою у загальному заліку стала Олександра Пампуха.

Турнір «В» був наймасовішим цього року. За додатковими показниками перше місце зайняла шахова надія області – вихованка Коростишівської шахової школи Юлія Герасимчук. Другим став Костянтин Кучер. А третє місце в драматичній партії з Артуром Мельниченком виборов Віталій Дорошенко. Кращою серед дівчат стала Марина Петренко, друге і третє місця серед дівчат отримали Аліна Герасимчук і Софія Лавренчук відповідно.

Нагадаємо, Леонід Кравченко з Коростишева став першим на Всеукраїнському шаховому турнірі. У шаховому турнірі «Меморіал М.М. Тросмана» переміг представник з Житомирщини. Депутати з Житомирської області вибороли ІІІ місце на Всеукраїнській спартакіаді.